Dalinkitės
NATO išlieka svarbiausiu Europos saugumo garantu, o euroatlantinė sinergija yra svarbiausias žemyno saugumo dėmuo, Miuncheno saugumo konferencijos sesijoje, skirtoje Europos strateginio suvereniteto temai, kalbėjo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
„Demokratijų solidarumas ir tarpusavio pasitikėjimas yra mūsų, euroatlantinės šeimos narių, stiprybė“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sesijos diskusijoje, kurioje taip pat dalyvavo Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras Antonio Tajani, Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos narys Benjaminas Haddad ir Vokietijos Socialdemokratų partijos ko-pirmininkas Larsas Klingbeil.
Sesijoje diskutuota apie Europos saugumo stiprinimą, ES ekonominį konkurencingumą ir atsparumą, Bendrijos globalaus vaidmens potencialą, bendradarbiavimą tarp demokratijų autoritarinio iššūkio akivaizdoje.
Lietuvos premjerė pažymėjo, kad Europos Sąjunga – ypač sėkmingas taikaus bendrabūvio projektas, paremtas vertybėmis. Nepaisant valstybių skirtingų istorinių patirčių, kultūrų ir institucijų, bendros vertybės leidžia rasti sutarimą veikti vieningai net ir didelių iššūkių laikotarpiu, Rusijai pasikėsinus ne tik į Ukrainos laisvę ir suverenitetą, bet į visos Europos saugumą ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.
Sesijoje akcentuota, kad ES stiprybė globaliu mastu priklausoma nuo jos narių vienybės, aptarta priklausomybių nuo autokratinių režimų mažinimo svarba energetikoje ir kitose srityse, diskutuota apie Rusijos iššūkį žemyno saugumui jos vykdomo karo Ukrainoje kontekste.
„Visa tai, kas mums sava ir ką mes branginame, Rusija mėgina išnaudoti savo naudai. Jie mėgina pasinaudoti mūsų nepriklausomų teismų sistema kvestionuodami sankcijas, dangsto propagandą po mūsų šalyse puoselėjimais žodžio ir spaudos laisvės principais, jie ilgą laiką naudojosi Vakarų švietimo, sveikatos priežiūros pasiekimais savo ir artimųjų gerovei, kaupė turtą žinodami, kad būtent čia akyliausiai saugoma nuosavybės teisė“, – diskusijoje sakė premjerė I. Šimonytė.
Ministrė Pirmininkė pažymėjo, kad autokratiniai režimai taip pat bendradarbiauja, prisitaiko ir mokosi, stebi Vakarų atsaką į iššūkius, su kuriais susiduriama, todėl šiuo metu ypač svarbi strateginė kantrybė remiant Ukrainą.
lrv.lt informacija