0

Izraelis paneigė JAV prezidento paskelbtą informaciją, kad yra pasirengęs nutraukti ugnį Gazos ruože mainais į visų įkaitų paleidimą. Izraelio Ministro Pirmininko kanceliarija išplatino atitinkamą pareiškimą.

„Izraelis nepakeitė paliaubų sąlygų: sunaikinti ‚Hamas‘ karinius ir valdymo pajėgumus, paleisti visus įkaitus ir užtikrinti, kad Gazos Ruožas nebekeltų grėsmės Izraeliui“, – sakoma pareiškime.

B. Netanyahu biuras pabrėžė, kad Izraelis primygtinai reikalaus įvykdyti šias sąlygas net ir prieš įsigaliojant nuolatinėms paliauboms. „Idėja, kad Izraelis sutiks su nuolatinėmis paliaubomis, kol šios sąlygos nebus įvykdytos, negali būti įgyvendinta“, – sakoma pareiškime.

Kaip anksčiau rašė naujienų agentūros, JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, kad būtent Izraelis pateikė pasiūlymą dėl paliaubų Gazos ruože, Izraelio karių išvedimo iš jo ir visų įkaitų paleidimo.

Pasak J. Bideno, pirmajame etape, kuris truktų šešias savaites, būtų nutraukti karo veiksmai, Izraelis išvestų karius iš Gazos ruožo ir paleistų kai kuriuos „Hamas“ kalinius. Mainais „Hamas“ paleistų kai kuriuos civilius įkaitus – pagyvenusius žmones, sužeistuosius ir moteris.

Antruoju etapu turėtų prasidėti galutinis karo veiksmų nutraukimas ir vyks tolesnės derybos, sudarysiančios sąlygas trečiajam etapui – likusių įkaitų paleidimui ir plataus masto Gazos atstatymui.

J. Bidenas teigė, kad šis pasiūlymas per Katarą jau buvo perduotas „Hamas“.

 

The post Izraelis HAMAS nenuolaidžiaus appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis