0

Nors šventės jau kurį laiką dėl pandemijos apribotos, kauniečiams netrūksta išradingumo gražiai pažymėti svarbias datas. Kadangi švęsti galima tik artimiausių žmonių rate, daugiau dėmesio skiriama išradingoms dovanoms, šventinei atributikai, papuošimams.

Šventinę atmosferą kuria papuošimais

Prekybos miestelyje „Urmas“ šventine atributika jau beveik tris dešimtmečius prekiaujančios įmonės „Svereta“ vadovė Laima Butkevičienė sako, kad šiuo metu labiausiai paklausios yra vaikų gimtadieniams skirtos ir rankdarbių prekės.

„Vaikams gimtadienio šventės yra ypač svarbios, todėl tėvai šventinę atmosferą bando sukurti namuose. Kad bent šiek tiek kompensuotų tai, jog negalima susitikti su draugais. Suaugusieji taip pat taikosi prie situacijos, stengiasi išradingiau pasižiūrėti, papuošti namus, o artimieji – kokią nors šmaikštesnę, įsimintinesnę dovaną nupirkti.

Rankdarbių prekės ypač paklausios dėl to, kad karantino metu yra daugiau laisvo laiko, žmonės užsiima kūryba: gamina apyrankes, pakabukus, auskarus, veria karolius, siuvinėja ir panašiai“, – pasakojo L. Butkevičienė.

Pučia helio balionus

„Sveretos“ parduotuvė neseniai persikėlė iš traukinuko prie Vakarinės galerijos į naujas patalpas Geltonosios galerijos 4 salėje. Parduotuvė turi atskirą įėjimą iš lauko, todėl dirba ir šiuo metu.

Dabar parduotuvės patalpos kur kas erdvesnės, didesnis asortimentas, patogiau išsirinkti tai, ko reikia. O patyrusios pardavėjos visada pasiruošusios padėti ir patarti.

Besiruošiantys gimtadieniams dažniausiai renkasi helio balionus, kurių yra įvairiausių formų ir figūrų, tinkančių ne tik vaikams, bet ir vyresniems. Išsirinktus balionus darbuotojos čia pat ir pripučia.

Dabar ypač populiarios ir lazeriu iš medžio pjaustomos puošmenos, kurioms suteikiamos įvairiausios formos, ant jų užrašomi linkėjimai.

Šiuo principu pagamintos dekoracijos naudojamos ir stalui, ir patalpoms, ir dovanų įpakavimui papuošti. Jos ir pačios gali būti kaip dovanos, ypač jei yra didesnės, o ant jų užrašomi ilgesni palinkėjimai ar šiaip šmaikščios frazės. Tokiu būdu gali būti papuošti ir tam tikrą funkciją turintys daiktai: įvairios dėžutės, lentelės, butelių laikikliai ir panašiai.

Ruošiasi vasarai

„Žmonės jau dairosi ir atributikos bei puošmenų ir vestuvėms, krikštynoms, jubiliejams. Visi tikimės, kad šią vasarą, kaip ir praeitą, šventės su svečiais galės vykti. Daugelis ir taip jas planuoja šiltuoju metų laiku, o dabar nukėlė ir tie, kurie tiesiog negalėjo pasikviesti svečių dėl karantino“, – sakė L. Butkevičienė.

Vestuvėms, krikštynoms papuošti populiarūs iš medžio išpjaustomi angeliukai, drugeliai, gėlės. Jie gali būti naudojami ir kaip smulkios dovanėlės, ir kaip svečių kortelės su svečio vardu ir dovanų ar patalpos ar stalo papuošimai.

„Šios puošmenos dabar tikrai yra ant bangos – darome individualius užsakymus, o parduotuvėje sulaukiame daug pirkėjų ir jau pagamintoms dekoracijoms. Aišku, populiari ir kita, per daugelį metų nusistovėjusi atributika: įvairūs kaspinai, balionai, dekoruotos taurės, stalui skirtos puošmenos su dirbtinėmis gėlėmis. Krikštynoms populiaru stalą papuošti – vaikiško vežimėlio formos puošnia dekoracija“, – vardijo prekybos miestelyje „Urmas“ veikiančios parduotuvės vadovė.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos