0

Rugpjūtis jau persirito į antrąją pusę, vieni gandrai jau paliko savo gandralizdžius ir būriuojasi laukuose, ruošiasi tolimam skrydžiui. Tačiau lizdus palikti skuba ne visi gandrai – štai Kėdainiuose esančiuose Justinavos soduose gandralizdyje liko tik vienas gandriukas. Sodininkai nerimauja, kodėl jis neišskrenda kaip tai padarė jo giminaičiai, tuo metu gamtininkai ramina – gandriukui išskristi laiko dar tikrai yra.

Liko vienas

Justinavos „Vyturio“ bendrijoje esančiame gandralizdyje šiemet, kaip ir daugybę metų iki šiol, gyveno gandrų pora, kurie turėjo keletą gandriukų.

Nenumaldomai artėjant rugsėjui suaugę gandrai ir jų vaikai paliko gandralizdį, tačiau vienas gandriukas dar liko ir niekur neskrenda, o tai sukėlė nerimą sodininkams.

„Šis gandriukas liko vienišas. Jis kartais nusileidžia pavarlinėti soduose, bet matyt, dar per silpnas skristi toli.

Tikėkimės, kad jis toks vienišas likęs dar išskris, tikėkimės, jog viskas gerai“, – svarstė pagalbos ėmusi ieškoti kraštietė Gemma Navickienė.

Pranešimų – ne vienas

G. Navickienė sakė, jog vietiniai žmonės jau sunerimę, tačiau ji susisiekė su „Gamtos parko“ įkūrėju Gyčiu Gaubiu, kuris patikino, kad nerimauti dar ankstoka.

Gyvūnų gerovės sergėtojai „Rinkos aikštei“ taip pat patvirtino, kad jaučiamas gyventojų pranešimų suaktyvėjimas – jie informuoja apie užsilikusius gandrus, tačiau gamtininkas nori nuraminti – viskas turėtų būti gerai, gandrai išskris.

„Taip, iš tiesų mums taip pat labai dažnai skambina žmonės dėl lizduose likusių jauniklių. Bet jų dar daug kur yra, dar ir laukuose, lizduose daug kur yra.

Dar tik kitą savaitę, kažkur nuo rugpjūčio 24 dienos, prasidės aktyvesnis jų išskridimas.

Žmonėms nereiktų jaudintis, gandrai tikrai išskris, laiko tikrai yra, kai kurie gandrai Lietuvą palieka net rugsėjo viduryje“, – informavo gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ koordinatorė Kėdainiuose Greta Linkė.

Taip pat skaitykite

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva