0

Šalyje didėjant sergančiųjų COVID-19 skaičiui, gyventojai raginami aktyviau skiepytis. Nuo rugpjūčio ir „Eurovaistinėje“, esančioje Klaipėdoje, sekmadieniais skiepijama nuo COVID-19. Pirmąją skiepų dieną visos registracijos vietos buvo užimtos, iš užsiregistravusiųjų neatvyko vos vienas asmuo.

Registruotis COVID-19 skiepui „Eurovaistinėje“ galima naudojantis bendra vakcinacijos registracijos sistema arba telefonu 1808. Vaistinėje Klaipėdoje pasiskiepyti galima „Pfizer“ vakcina.

„Džiaugiamės, kad vaistinė atsiliepė į mūsų iniciatyvą ir suteikė klaipėdiečiams dar vieną patogią vietą pasiskiepyti nuo COVID-19. Gyventojai ir miesto svečiai aktyviai naudojasi papildoma galimybe vakcinuotis ir apsaugoti save bei aplinkinius. Susirgimų skaičius vėl ima augti, tad turime veikti jau dabar“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė.

Klaipėdoje skiepijantys vaistininkai sako, kad COVID-19 skiepo galimybė vaistinėje skatina tuos, kuriems svarbi skiepo vieta. Vaistininkai sako artėjant sekmadieniui ir jau atėjus skiepų dienai tikrai sulaukė didelio susidomėjimo, žmonės teiravosi apie šią galimybę.

„Prisidėdami prie visuomenės vakcinacijos jaučiame prasmę, mūsų profesija yra grįsta mokslo laimėjimais, o vakcina irgi yra mokslo laimėjimas, tad mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie bendro tikslo, kad kuo mažiau žmonių sirgtų arba jeigu ir sirgtų, tai lengvesne forma“, – sako vaistininkas Dainius Viederis.

Abejojantiems skiepų nauda ar turintiems baimių vaistininkas pataria jas įvardyti sau ant popieriaus lapo ir po vieną ieškoti joms atsakymų, vadovaujantis argumentais, o ne emocijomis.

Visoje šalyje ieškant įvairių priemonių, kurios padėtų didinti pasiskiepijusių skaičių, „Eurovaistinė“ gyventojus nuo COVID-19 kviečia pasiskiepyti ir Klaipėdoje. Prieš pradedant skiepyti vaistinėje, išplėstinės praktikos vaistininkai vyko pasikonsultuoti su kolegomis vakcinacijos centre, todėl skiepijimui jautėsi pasiruošę, sako ir vakcinacijos dieną iš klientų netikėtų klausimų neišgirdę.

Pasak „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovės Lauros Bielskės, artimiausiu metu planuojama „Eurovaistinės“ „Geros savijautos klinikų“ plėtra kituose miestuose, kol kas jose planuojama skiepyti nuo erkinio encefalito, atėjus rudeniui ir nuo sezoninio gripo, o prireikus ir nuo COVID-19.

„Norime akcentuoti, kad vaistinėje galime skiepyti tik pilnamečius asmenis. COVID-19 vakcina taip pat galima pasiskiepyti ir sostinėje – „Eurovaistinėje“, esančioje Ukmergės g. 282. COVID-19 vakcinai galima registruotis bendroje registracijos skiepams sistemoje arba karštąją linija 1808“, – sako L. Bielskė.

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *