0

Kremlius pagrasino nacionalizuoti Rusijoje esantį ir iš jos nusprendusių pasitraukti Vakarų kompanijų turtą, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, cituodama Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininką Dmitrijų Medvedevą.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino marionete laikomas D. Medvedevas, anksčiau jį laikinai pakeitęs šalies vadovo poste dėl tuomet Konstitucijoje numatytų kadencijų ribojimų, pareiškė, jog vyriausybė svarsto galimybes skelbti iš Rusijos pasitraukiančių Vakarų bendrovių joje turimų antrinių ar kontroliuojamų įmonių bankrotą bei jas nacionalizuoti.

Pasak D. Medvedevo, toks žingsnis gali būti žengtas kaip atsakas į masinį Vakarų kompanijų traukimąsi iš Rusijos, taip joms reiškiant aiškų nepritarimą ir pasipiktinimą dėl Kremliaus pradėto karo Ukrainoje, kurį jis vadina „specialiąja karine operacija“.

D. Medvedevas tokias Rusijos valdžios planuojamas drastiškas priemones bandė teisinti siekiu „neleisti žmonėms likti gatvėje, išsaugoti gamybos pajėgumus, kuriuos paniškai palieka užsienio investuotojai“.

Jis taip pat pagrasino, kad Vakarų investuotojams „dėl tokių jų veiksmų bus ne taip jau lengva“ ateityje grįžti į Rusijos rinką.

Vos prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainpą ekspertai sakė, kad verslo priešiškoje teritorijoje laukia liūdna ateitis. Kauno merijai ir jo aplinkai dabar tenka nuolat aiškintis ir atmušinėti opozicijos raginimus trauktis. Opozicija, siekdama nuversti merą, naudoja tiek verslo Rusijoje, tiek korupcijos argumentus.

kaunieciams.lt, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva