0

Rugpjūčio 1-ąją tradicinė Klaipėdos kultūros magistrų apdovanojimų įteikimo ceremonija pirmą kartą istorijoje vyks visuomenei atvirame renginyje. Garbingos regalijos prie miesto pilies šiemet atiteks dviem menininkėms, kurios savo darbais paliko neištrinamus pėdsakus uostamiesčio kultūriniame gyvenime.

Išskirtinis Klaipėdos miesto savivaldybės apdovanojimas šiemet bus įteiktas dailininkei ir scenografei Sofijai Kanaverskytei bei choreografei, šiuolaikinio šokio pionierei mieste Agnijai Šeiko.

Svarbų įvertinimą simbolizuos auksiniai žiedai su brangakmeniais – tikslios Klaipėdos piliavietėje rasto renesanso laikų žiedo kopijos.

Sofijai Kanaverskytei garbingas apdovanojimas skiriamas ne tik už kūrybinę ir profesinę, bet ir visuomeninę veiklą. Per beveik penkiasdešimtmetį ji Klaipėdoje prisidėjo prie daugybės renginių vizualinio apipavidalinimo, dramos teatro spektaklių statymo, surengė daugiau nei 30 personalinių parodų, kuriose eksponavo dekoratyvinės tekstilės, tapybos, piešimo, dizaino, teatrinio meno grafinius darbus. Išskirtiniu dailininkės nuopelnu laikomi garsieji Jūros šventės karnavalai, kuriuos ji organizavo ir kūrė 18 metų.

Choreografė ir šokėja Agnija Šeiko yra neabejotina šiuolaikinio šokio pradininkė Klaipėdoje, prieš beveik dešimtmetį įkūrusi savo vardo profesionalų šokio teatrą, su juo garsina miestą Lietuvoje ir tarptautiniuose renginiuose. Talentus į Klaipėdą sugebantis pritraukti ir išlaikyti teatras dažnai renkasi netradicines erdves spektakliams, jais padeda atkreipti dėmesį į įvairias socialines temas. Agnija Šeiko už savo veiklą anksčiau įvertinta tokiais prestižiniais apdovanojimais kaip „Auksinis scenos kryžius“, o šiemet klaipėdietei skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Nuo 2003 metų rengiama magistrų regalijų įteikimo ir laureatų pagerbimo ceremonija vykdavo ankštoje pilies Friedricho poternos patalpoje, todėl ją galėdavo stebėti tik nedidelis būrelis kviestinių svečių. Šiemet ceremonija pirmą kartą bus atvira, ją Piliavietės aikštėje galės stebėti kur kas gausesnė miestiečių publika.

Renginys rugpjūčio 1-ąją Klaipėdos piliavietės aikštėje prasidės miesto vėliavos pakėlimu 12.45 val., vėliau Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje bus atidaryta nauja ekspozicija.

Žiedų įteikimo magistrėms ceremonija prasidės 14 valandą. Ją tradiciškai lydės poeto ir dramaturgo Gintaro Grajausko sukurtos odės žiedui skaitymas, kasmet patikimas vis kitiems skaitovams. Šiemet ši užduotis teko nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Klaipėdos dramos teatro aktorei Reginai Šaltenytei.

Renginį ves Klaipėdos dramos teatro aktorius Darius Meškauskas.

Nuo 2003 metų iki šiol Klaipėdos kultūros magistrų žiedai yra įteikti jau 38 miesto laureatams.

         Agnija Šeiko

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *