0

2021 08 16

Siekdama, kad išmaniojo miesto vizija greičiau taptų realybe, kad kuo sparčiau būtų skaitmeninamas statybos sektorius, Aplinkos ministerija užsakė tyrimą užsienio šalių patirčiai įgyvendinant išmaniojo miesto koncepciją išanalizuoti ir siūlymams, atsižvelgus į Lietuvos praktiką, parengti.

,,Lietuvoje įgyvendinant išmaniojo miesto koncepcijos sprendinius, būtų ne tik priimami kokybiškesni ir patikimesni  sprendimai, bet ir įsitrauktų daugiau gyventojų, procesai vyktų skaidriau, padidėtų konkurencingumas“, – sako Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovas Dainius Čergelis.

Šiuo metu trūksta patikimų ir kokybiškų duomenų apie užstatytos aplinkos objektus, todėl sunkiau priimti sprendimus viešojo ir privataus turto vystymo ir valdymo procesuose, spartinti statinių projektavimą ir statybą leidžiančių dokumentų išdavimą. Padėtis pasikeis turint inovatyvias priemones, sutelkus dėmesį į ilgalaikį tikslą – išmaniojo miesto skaitmeninį dvynį.

Planuojamą tyrimą, kurį atliks Vyriausybės strateginės analizės centras „Strata“, Aplinkos ministerija praėjusį penktadienį aptarė su socialiniais partneriais ir suinteresuotomis institucijomis. Pasiūlymų šiam tyrimui, taip pat jam vertingos, aktualios medžiagos „Strata“ laukia el. paštu zemyna.geciene@strata.gov.lt iki rugpjūčio 20 d.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos