0

Socialdemokratai reikalauja atsakymų dėl nepagrįstų „Lietuvos pašto“ įkainių, laiku nepristatomų leidinių. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Susisiekimo komitetas kreipiasi į akcinę bendrovę Lietuvos paštas, Susisiekimo ministeriją ir Valstybinę mokesčių inspekciją prašydamas paaiškinti susiklosčiusią situaciją dėl galimai nepagrįsto įkainių didinimo, itin mažų darbuotojų atlyginimų ir prenumeruojamų leidinių vėlavimo.

Kaip pabrėžia LSDP Susisiekimo komiteto pirmininkė, LSDP pirmininkės pavaduotoja Jūratė Zailskienė, AB Lietuvos paštas – valstybės valdoma įmonė, privalanti vykdyti universaliąją pašto paslaugą.

Ji primena, kad Pašto įstatyme rašoma: „Universaliosios pašto paslaugos tarifai turi būti prieinami visiems naudotojams, pagrįsti šios paslaugos sąnaudomis, skaidrūs ir nediskriminaciniai. Jeigu universaliosios pašto paslaugos teikimas universaliosios pašto paslaugos teikėjui yra nepagrįstai didelė finansinė našta, nuostoliai, patirti teikiant šią paslaugą, kompensuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka. Nepagrįstai didelės finansinės naštos nustatymo kriterijus tvirtina Vyriausybė.“

Kreipimesi į AB Lietuvos paštas, jo veiklą reguliuojančią Susisiekimo ministeriją ir Valstybinę mokesčių inspekciją, prašoma atsakyti į šiuos klausimus:

  • Kodėl reikia mokėti papildomai 4,99 EUR už sąskaitą faktūrą, įsigijus prekes ar paslaugas pašto skyriuje?
  • Kodėl pašto darbuotojai, kurie tiesiogiai dirba su gyventojais, gauna apie 1 000 eurų, kai tuo tarpu įmonės vadovo atlyginimas siekia 10 454 eurus per pirmąjį 2023 metų pusmetį?
  • Kodėl, ženkliai augant AB Lietuvos paštas pajamoms ir pelnui, uždaromi pašto skyriai kaimo vietovėse, mažėja darbuotojų skaičius, o mobilių paštininkų nuvažiuoti kilometrai traukiasi?
  • Kodėl kaimo vietovėse gyventojai, užsiprenumeravę dienraščius, juos gauna pavėluotai?
  • Kodėl (2023 m. I pusmečio duomenimis) tradicinių pašto paslaugų apimtys susitraukė apie 24 proc.?
  • Kodėl nustatomi tokie pašto siuntų tarifai, kad siuntimas į tokias šalis kaip, pavyzdžiui, Venesuela, Senegalas, Vietnamas, Rusija kainuoja pigiau (1,30-1,40 €), nei tokios pačios (eilinė korespondencija iki 20 g.) siuntos siuntimas į Vokietiją ar Prancūziją (1,70 €);
  • Kodėl paprasto laiško (iki 20 g.) ar atvirlaiškio siuntimas Lietuvoje kainuoja 1,55 €, o tokios pačios siuntos siuntimas į agresorę Rusiją – 1,35 €, o Baltarusiją 1,30 €);
  • Kodėl kainos už socialinių išmokų pristatymą išaugo nuo 1,80 eurų iki 10 eurų už vieną išmoką per mėnesį?

The post Laiškai viduje Lietuvos brangesni, nei rašantis su Rusija? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva