0

Lietuvoje šių metų antrojo ketvirčio pabaigoje buvo 24,8 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams – 43,1 proc., arba 7,5 tūkst. daugiau nei praėjusių metų birželio pabaigoje.

Laisvų darbo vietų per ketvirtį – šių metų birželio pabaigoje, palyginti su kovo pabaiga – padaugėjo 18 proc., arba 3,8 tūkst., pranešė Statistikos departamentas.

Per ketvirtį laisvų darbo vietų skaičius labiausiai padidėjo prekybos bei transporto ir saugojimo veiklos įmonėse – 1,2 tūkstančio. Pramonės bei administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse jų buvo po 0,6 tūkst. daugiau.

Laisvų darbo vietų per ketvirtį sumažėjo viešojo valdymo ir gynybos, privalomojo socialinio draudimo (0,3 tūkst.) bei informacijos ir ryšių įmonėse (0,2 tūkst.).

Birželio pabaigoje laisvų darbo vietų lygis šalyje siekė 1,9 proc. ir buvo 0,3 procentinio punkto didesnis nei pirmąjį ketvirtį bei 0,6 punkto didesnis nei prieš metus.

Aukščiausias laisvų darbo vietų lygis antrąjį ketvirtį buvo viešojo valdymo ir gynybos, privalomojo socialinio draudimo (3,4 proc.), finansinės ir draudimo veiklos (3,3 proc.), informacijos ir ryšių įmonėse (3,1 proc.). Žemiausias laisvų darbo vietų lygis buvo švietimo (0,5 proc.), žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės bei kitos aptarnavimo veiklos (po 0,7 proc.) įmonėse.

Daugiausia laisvų darbo vietų buvo pramonės įmonėse – 4,6 tūkst. (18,5 proc. visų laisvų darbo vietų), transporto ir saugojimo – 4,5 tūkst. (18 proc.), prekybos įmonėse – 3,7 tūkst. (14,8 proc.).

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva