Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Miestas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Miestas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Landsbergiui – nemalonūs klausimai: sako, kad užtektų vos 5 žodžių

  • 2024-08-16
  • Klaipedieciams.lt
  • Lietuva

Valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dar bent savaitei išvengė klausimų, kodėl jo šeima rusams ruošiantis invazijai į Ukrainą įsigijo vilą Graikijoje? Antradienį paaiškėjo, jog politikas pratęsė atostogas.

Į posėdį antradienį Seimas neturėjo rinktis, buvo sukviestas neeilini posėdis, kurio epicentre buvo konservatoriai. Net ir patys konservatoriai sakė, kad jų vedliui G. Landsbergiui teks paaiškinti, kodėl jo šeima Rusijos invazijos į Ukrainą laikotarpiu nusipirko vilą Graikijoje.

„Neįmanoma įsivaizduoti, kad sulauksi kadencijos pabaigos išvengęs atsakymų“, – antradienį kalbėjo konservatorius Jurgis Razma.

Ar pirkti vilą Graikijoje nepaskatino tuomet G. Landsbergiui kaip užsienio reikalų ministrui prieinama nevieša informacija, kad rusai jau nusprendė pradėti karą Europoje. „Kai viena ausimi jau kai kurie pareigūnai galėjo girdėti, kad tam tikros grėsmės yra, tuo pačiu metu yra priimamas sprendimas, kad reikia įsigyti didelį nekilnojamąjį turtą užsienyje“, – svarstė opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Lukas Savickas.

Bet G. Landsbergio antradienį Seime nebuvo. Praėjusią savaitę jis atostogavo, paaiškėjo, kad paskutinę atostogų dieną, kai žiniasklaidoje pasirodė informacija apie invazijos į Ukrainą laikotarpiu pirktą vilą Graikijoje, G. Landsbergis pasiprašė dar savaitės atostogų, tik jau nemokamų.

„Paprašo atostogų ir jeigu aš galiu jas suteikti, suteikiu. Matyt, kad jis nėra vienintelis ministras, kuris šiuo metu atostogauja“, – antradienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė. „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad G. Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė avansą už vilą – 250 tūkst. eurų sumokėjo tą patį mėnesį, kai rusai įsiveržė į Ukrainą.

Tuomet pats G. Landsbergis kalbėjo, jog kritus Ukrainai rusų taikinys jau būtų Baltijos šalys. „Kas bus kitas taikinys? Ir mes turime nepamiršti, kad esame labai labai arti to“, – 2023 metų lapkritį kalbėjo G. Landsbergis.

Po pratęstų atostogų G. Landsbergiui teks atsakyti į klausimus. Seimo opozicija užsienio reikalų ministrą kvies į Seimo tribūną. „Klausimai, kurie yra aktualūs šiuo atveju, ar politikas įsigijo turtą iš tų lėšų, kurias turėjo, ar tos lėšos buvo deklaruotos ir ar dėl jų kilmės yra klausimų, ar nėra“, – klausimus G. Landsbergiui vardijo Vyriausybės vadovė I. Šimonytė. Apie Landsbergių deklaruotą turtą užsienyje opozicija bandė klausti ir kol žiniasklaida nebuvo paskelbusi detalių, kada ir kas pirkta.

„Tie klausimai mums kyla nuolat, iš tų klausimų yra išsityčiojama“, – antradienį Seime sakė opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Aušrinė Norkienė. Šių metų balandį LVŽS atstovas Aurelijus Veryga Seime vykusios Vyriausybės valandos metu klausė G. Landsbergio, kurioje valstybėje jis įsigijo nekilnojamojo turto. Atsakymą į šį klausimą G. Landsbergis pradėjo nuo žodžių „laukiau jus padoriu žmogumi“.

„Ir norėčiau labai turėti galimybę ir toliau taip apie jus galvoti. Bet tai priklausys nuo jūsų pastangų“, – tada sakė G. Landsbergis. LVŽS atstovė A. Norkienė dabar kalbėjo, jog girdėtas jo atsakymas buvo pilnas „arogancijos ir pasityčiojimo“.

“Galbūt dabar jau arogancijos lygis šiek tiek pažemės“, – svarstė ji. Anot politikų, nėra jokio kriminalo, jeigu turtinga, vieno iš šalies lyderio šeima karo akivaizdoje perka vilą toli nuo Rusijos. Tik G. Landsbergio slapukavimas, esą, dar vienas kartas, kai kitiems aukštus skaidrumo reikalavimus keliantys konservatoriai patys klumpa lygioje vietoje.

„Per dvejus su puse metų net ir klausinėjamas žmogus neranda galimybės pasakyti – taip, mano šeima, žmona įsigijo nekilnojamąjį turtą Graikijoje. Viskas, užtektų 5 žodžių ir nebūtų jokios sensacijos“, – kalbėjo valdančiojo Liberalų sąjūdžio atstovas Eugenijus Gentvilas.

The post Landsbergiui – nemalonūs klausimai: sako, kad užtektų vos 5 žodžių appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Panašūs straipsniai:

Klaipėda

Išrinktas dar vienas miesto kultūros magistras

2025-06-30

Šakalienė Filipinuose, socdemai istorijoje, o Matijošaitis?

2025-06-30
Biržos tiltas

Baigtas Biržos tilto remontas

2025-06-30

D. Žalimas. Kai “genijai” valdžioje …

2025-06-30

Baigia darbą VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centro vadovas A. Slatvickis

2025-06-30

Pratęstas terminas registruoti nelegalius vandens gręžinius

2025-06-30

Dėl išminavimo darbų teks aplenkti Atgimimo aikštę

2025-06-30

Savanorių žaidynėmis pradėtos minėti 35-osios KASP įkūrimo metinės

2025-06-30

Horoskopas birželio 30-ajai

2025-06-30

Rusijos agresija prieš Ukrainą augina korupciją

2025-06-29

Pasaulio klaipėdiečiai kviečiami susitikti Klaipėdoje

2025-06-29

Europos U23 čempionate –  K. Teterevkovos medalis

2025-06-29

Horoskopas Birželio 29-ajai

2025-06-29
Tomas Masiulis

“Žalgiris” turi papildymų ir naują trenerį (Video)

2025-06-28

Išgaudyti girti vairuotojai ir kiti pažeidėjai

2025-06-28

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus šventė

2025-06-28

Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą papildė 200 karių

2025-06-28

Ūkininkams vėl iššūkiai dėl oro sąlygų?

2025-06-28

Astrologinė prognozė Birželio 28-ai

2025-06-28

Sulaikytas du žmones avarijoje galimai pražudęs jaunuolis

2025-06-28

Atnaujinami Viliaus Gaigalaičio globos namai

2025-06-27
Nagevičius

Lobistas pavydi ūkininkams

2025-06-27

Astrologinė prognozė birželio 27-ai

2025-06-27

Tvarumo fanatikai Klaipėdoje nėrė į idėjų jūrą

2025-06-26

Įvyko mokesčių reforma – kratykite kišenes

2025-06-26

Tau pardavė automobilį su defektais – pats kaltas?

2025-06-26
Klaipėdos universitetas

Klaipėdos universitete – Karjeros mugė

2025-06-26

Astrologinė prognozė birželio 26-ai

2025-06-26

Klaipėdos uostas laiko save tvariu

2025-06-25

Policija ragina atidžiau saugoti dviračius ir paspirtukus

2025-06-25

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt