0

Lietuvių įkurta svetainių talpinimo bendrovė „Hostinger“ Indonezijoje, Skurdžioje Sumbos saloje, pastatė mokyklą. Bendrovės vadovas Arnas Stuopelis LRT RADIJUI sako, kad tokiu būdu norisi atsidėkoti šaliai, kurioje verslą vysto jau beveik dešimtmetį. Mažame Vali Atei kaimelyje išdygusi nauja mokykla saugų ir modernų švietimą užtikrina arti šimto vietos vaikų.

Kuomet daugelis indoneziečių namuose net neturi elektros, vandentiekio ir kitų sanitarinių patogumų, o vietos vaikams trūksta galimybių įgyti išsilavinimą, vienoje skurdžiausių ir mažiausiai išsivysčiusių, Sumbos saloje, iškilo naujas mokyklos pastatas, kurio statybas finansavo lietuvių įmonė.

Mūsų įmonė Indonezijoje jau yra beveik 10 metų, esame didžiausias tokių paslaugų tiekėjas šioje šalyje, tad idėja prisidėti prie ilgalaikių pokyčių švietimo srityje būtent Indonezijoje mus labai sužavėjo, sako mokyklos statybas finansavusios bendrovės vadovas A. Stuopelis.

„Mus sužavėjo pati idėja, kad mes galime pastatyti mokyklą. […] Bent dvidešimt vaikų kartų turės geresnes sąlygas mokintis, – džiaugiasi svetainių talpinimo bendrovės vadovas. – Tai nėra kažkoks vienkartinis dalykas – šitas indėlis daugybę kartų pasidaugina.“

Lietuviams skurdžią Sumbos salą padėjo atrasti vietinės nepelno siekiančios organizacijos. Pasak pašnekovo, būtent Indonezijos nepelno siekiančios organizacijos geriausiai ir išmano, kokiems regionams kokių dalykų labiausiai trūksta.

„Jos geriausiai žino, kam padėti reikia labiausiai. Sumbos sala yra atoki. Indonezija yra salų valstybė, kur kiekvienoje saloje pragyvenimo lygis skiriasi. Taigi, pasirinkome tą salą, kuriai tos pagalbos labiausiai ir reikėjo“, – tikina A. Stuopelis.

Nauja mokykla džiaugiasi 88 vietos vaikai. Vali Atei mokyklos pastatas yra atsparus šioje pasaulio dalyje dažniems žemės drebėjimams. A. Stuopelis pasakoja, kad kaimas mokyklą turėjo ir anksčiau, tačiau ji buvusi apverktinos būklės: vėjo perpučiama, ant galvos lydavo lietus. Tokia mokykla tiesiog nebebuvo tinkama naudoti, tad mes pastatėme naują pastatą, pasakoja jis.

„Vietos gyventojai labai džiaugiasi nauja mokykla. Paprasti žmonės moka švęsti, džiaugtis ir padėkoti, – sako verslininkas. – Labai liūdna, kad pačiam neteko nuvykti (į mokyklos atidarymą – LRT.lt) dėl kovido ir visų tų apribojimų, tačiau, neabejoju, kad kai visi tvarkingiau pasiskiepysime, tuomet tikrai ten apsilankysime ir galbūt labiau prisidėsime prie kitų projektų.“

Iš lietuvių suteikto finansavimo vietos nepelno organizacijos rūpinsis ir tolesne Vali Atei mokyklos veikla: parūpins būtiniausių knygų, raštinės reikmenų, taip pat organizuos higienos, raštingumo bei kitus kursus vietos bendruomenei.

Pašnekovas tikina, kad jo vadovaujama įmonė ruošiasi ir ateityje tęsti panašius projektus šalyse, kuriose vykdo veiklą. „Hostinger“ mūsų šalyje kartu su kitomis technologijų įmonėmis per karantiną prisidėjo prie medicininių priemonių medikams pirkimo, taip pat dovanojo kompiuterius iniciatyvai „Mokykla namuose“. Taip pat ši viena sparčiausiai pasaulyje augančių svetainių talpinimo bendrovių yra viena iš pagrindinių organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rėmėjų.

Viso pasakojimo apie lietuvių pastatytą mokyklą Indonezijos Sumbos saloje klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva