0

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradeda veikti karštoji pagalbos linija, skirta karo pabėgėliams iš Ukrainos. Trumpuoju numeriu 1808 bus galima skambinti visą parą, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Anksčiau šis numeris naudotas konsultuoti ir registruoti tyrimams dėl COVID-19 bei skiepytis nuo šios infekcijos.

Operatoriai karo pabėgėlius konsultuos ukrainiečių, anglų ir rusų kalbomis.

Jiems bus teikiama informacija apie socialinę ir sveikatos apsaugą, registracijos centrus, grįžimą namo ir kitais svarbiais klausimais.

Pirmadienį minima Pasaulinė pabėgėlių diena. Vilniuje, prie Baltojo tilto, ta proga vyks Pabėgėlių priėmimo centro organizuojamas renginys „Lietuva Ukrainai“, bus rodomas Ukrainoje žuvusio režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis“, skambės gyva muzika.

Už indėlį integruojant pabėgėlius Lietuvoje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „Gerumo žvaigžde“ apdovanos Jonavos rajono Socialinių paslaugų centro direktorę,  socialinių mokslų daktarę Valentiną Demidenko.

Nuo vasario pabaigos, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, į Lietuvą atvyko per 56 tūkst. Ukrainos karo pabėgėlių, iš jų apie 22 tūkst. – nepilnamečiai, apie 1,2 tūkst. – nelydimi nepilnamečiai. Lietuvių šeimose globa yra nustatyta 19-kai ukrainiečių nepilnamečių.

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva