2021 10 05
Lietuvos ir Austrijos ministrai aptarė į klientą orientuotą įdarbinimo pagalbą
Kaip skatinti žmones sugrįžti į darbo rinką, persikvalifikuoti ir padėti darbdaviams greičiau rasti tinkamų darbuotojų, kokia Lietuvos patirtis reformuojant nedarbo draudimo sistemą, tai tik keletas dvišalio susitikimo temų, kuriomis diskutavo ir patirtimi dalijosi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei Austrijos Federalinis darbo ministras prof. dr. Martin Kocher.
„Mums labai svarbu į klientą orientuota įdarbinimo pagalba, kitaip tariant, padedanti darbdaviams greičiau rasti tinkamų darbuotojų, o darbuotojams – darbo vietą. Vieša paslaptis, kad dažnai žmonės registruojasi Užimtumo tarnyboje ne todėl, kad ieško darbo, o kad būtų nemokamai apdrausti sveikatos draudimu. Tai dirbtinai didina bedarbių skaičių Lietuvoje. Dėl šios priežasties su Sveikatos apsaugos ministerija aptariame galimus pakeitimus dėl privalomojo bedarbių sveikatos draudimo“, – susitikimo metu kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.
Pasak ministrės, nors nedarbo lygis stipriai sumažėjo ir per ilgus metus šioje srityje pasiekta nemažai, svarbu peržiūrėti Užimtumo tarnybos veiklą ir funkcijas, taip pat sukurti vieningą užimtumo platformą, kuri užtikrintų greitą ir efektyvią darbingo amžiaus žmonių integraciją į darbo rinką: „Žmonėms, kuriems gresia darbo netekimas ar stinga darbo įgūdžių, mokymosi visą gyvenimą sistema suteiktų galimybę gauti jų poreikius atitinkantį mokymą, įskaitant nuotolinį mokymąsi. Nepamirškime ir to, kad Užimtumo tarnyba jau siūlo perkvalifikavimo galimybes žmonėms, turintiems šiuo metu nepaklausią profesiją“.
Susitikimo metu Austrijos Federalinis darbo ministras M. Kocher pažymėjo, kad jų šalis yra viena iš šešių Europos Sąjungos valstybių, kuriose minimalusis mėnesinis atlyginimas yra nustatytas kolektyvinėse sutartyse, o kolektyvines sutartis yra pasirašę apie 98 proc. darbuotojų.
Tuo tarpu Lietuvoje minimaliojo mėnesinio atlyginimo dydį nustato teisės aktai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nuo 2022 metų pradžios minimalią mėnesinę algą (MMA) didinti iki 730 eurų, o minimalųjį valandinį atlygį – iki 4,47 euro. Tai būtų vienas reikšmingiausių MMA padidėjimų per dešimtmetį. Paskutinį kartą MMA daugiausia kilo 2013 metais, kuomet padidėjo 43 eurais, kitąmet MMA didėtų 88 eurais arba 13,6 proc.
Ministrė susitikimo metu padėkojo Austrijos ministrui už Austrijos Vyriausybės aktyvų dvišalių santykių plėtojimą, vildamasi, jog šis dvišalis bendradarbiavimas atvers naujų galimybių šalių bendradarbiavimui.
Šiandien ministrai taip pat dar lankosi Užimtumo tarnyboje ir „Sodroje“.
The post Lietuvos ir Austrijos ministrai aptarė į klientą orientuotą įdarbinimo pagalbą appeared first on Kauniečiams.