0

2021 08 27

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos pašto bei Susisiekimo ministerijos iniciatyva, gyventojai, atvykę į Lietuvos pašto skyrius su asmens dokumentu ir pateikę jį pašto skyriaus darbuotojams, artimiausiu metu galės neatlygintinai gauti atspausdintą galimybių pasą. 
Tikimasi, kad išsiimti galimybių pasus paštuose bus galima jau kitą savaitę, dar iki rugsėjo 13 dienos. Iki tol bus organizuojami privalomi pašto darbuotojų apmokymai, deramasi su Registrų centru dėl duomenų perdavimo, derinami galutiniai techniniai sprendimai.
Lietuvos paštas turi pajėgumus per savaitę atspausdinti 250 tūkst. galimybių pasų vienetų, todėl gyventojai juos turėtų gauti per keletą dienų nuo užsakymo. Ši paslauga nebūtų teikiama per laiškininkus (įskaitant ir mobiliuosius laiškininkus).
Galimybių pasas – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema.
Vyriausybės teigimu, galimybių pasą Lietuvoje jau išsiėmė daugiau nei milijonas gyventojų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos