Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Miestas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Miestas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Ministrė A. Bilotaitė: policija iš „jėgos struktūros“ tapo patikima partnere

  • 2023-03-04
  • Klaipedieciams.lt
  • Lietuva

Dalinkitės

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Panevėžyje dalyvavo 2022 m. policijos veiklos rezultatų pristatyme, kuriame nubrėžė pagrindines policijos veiklos kryptis ateinantiems metams. Ministrė taip pat dalyvavo diskusijoje „Ar pritraukiant jaunąją kartą, padarome viską, kad neprarasti patyrusių?“.

Lietuvos policijos generalinio komisaro R. Požėlos teigimu, kriminogeninė situacija šalyje išlieka stabili – viešosios tvarkos pažeidimai negrįžo į ikipandeminį lygį,  mažėja nužudymų ir  kitų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Pasitikėjimas policija siekia net 82 proc. šalies gyventojų, o 9 iš 10  gyventojų jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje vietoje.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, žvelgiant į praėjusius metus yra kuo didžiuotis – policijos pareigūnai ne tik sėkmingai kovojo su nusikalstamumu, padėjo užtikrinti rimtį šalies viduje, bet prisidėjo ir prie sudėtingų tarptautinių operacijų.

„Laikmetis ne tik visuomenei, bet ir pareigūnams siunčia vieną išbandymą po kito. Parengtį tikrinamės jau ne tik pratybose, bet vis dažniau realiame gyvenime. Darbas krizės, ekstremaliosios ar nepaprastosios padėties sąlygomis jau tapo kasdienybe. Šiandien noriu padėkoti kiekvienam pareigūnui, o Lietuvos policijai palinkėti išlaikyti dinamiškumą, likti technologinės pažangos priekyje ir svarbiausia – visų pokyčių taikiniu ir matu išlaikyti pareigūną“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ministrė pabrėžė, jog būtina ne tik pritraukti jaunus, bet ir išlaikyti patyrusius profesionalus – tai leis turėti patikimą policijos pareigūnų komandą ir išlaikyti visuomenės pasitikėjimą. Kalbėdama apie policijai tenkančius iššūkius ministrė įvardijo keletą tendencijų – nerimą keliantis augantis sukčiavimų skaičius, ypatingai elektroninėje erdvėje, didėjantis skaičius smurto artimoje aplinkoje atvejų, prekybos žmonėmis tendencijos.

Įtampų visuomenėje daugėja ir dėl karo Ukrainoje, teisėtos ir neteisėtos migracijos procesų –  pasikeitusi gyvenimo realybė atsispindi ir policijos suvestinėse bei darbe.

„Policija ir kitos statutinės tarnybos išlieka visų įvykių priešakyje. Todėl dėmesys pareigūnų atlyginimams, aprūpinimui ir darbo sąlygoms – kiekvieną dieną mano ir visos VRM komandos darbotvarkėje“, –  teigė ministrė.

2022 m. duomenimis policijos sistemoje visų pareigūnų pareigybių grupių vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ padidėjo 13 proc., jis augs ir šiemet. 2023 m. lėšos darbo užmokesčiui (245,7 mln. eurų) sudaro beveik tiek pat, kiek 2021 m. sudarė visas policijos sistemos biudžetas (247,3 mln. eurų). Policijos pareigūnų aprūpinimui šiemet numatyta daugiau nei 7 mln. eurų.

Ministrė pabrėžė, jog šalyje esant pareigūnų trūkumui, būtina susitelkti ties pareigūnų pritraukimu, didinti policijos pareigūno profesijos patrauklumą. Ji išvardijo priemones, kurios padėtų į tarnybą policijoje pritraukti pareigūnų, jos numatytos Vidaus tarnybos statuto pakeitimo siūlymuose. Tai stipendijos, parama ar vienkartinės skatinamosios išmokos kursantams, be to, svarstoma galimybė pareigūnams kompensuoti būsto paskolos palūkanas, siekiant užtikrinti lygias galimybes su pareigūnais, gaunančiais butpinigius.

Policijoje dirba nemažai jaunimo, tačiau nepavyksta išnaudoti patyrusių pareigūnų potencialo, pareigūnai galėtų tarnauti ilgiau. Ministrė teigė, jog šiuo metu dirbama siekiant įtvirtinti subalansuotą pareigūnų ir karių valstybinės pensijos modelį, užtikrinsiantį orią pensiją pareigūnams.

Ministerija taip pat siūlo valstybės lygiu stiprinti nusikaltimų prevenciją. Jau parengta koncepcija, kuri netrukus bus teikiama Vyriausybei.

Panašūs straipsniai:

Klaipėda

Išrinktas dar vienas miesto kultūros magistras

2025-06-30

Šakalienė Filipinuose, socdemai istorijoje, o Matijošaitis?

2025-06-30
Biržos tiltas

Baigtas Biržos tilto remontas

2025-06-30

D. Žalimas. Kai “genijai” valdžioje …

2025-06-30

Baigia darbą VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centro vadovas A. Slatvickis

2025-06-30

Pratęstas terminas registruoti nelegalius vandens gręžinius

2025-06-30

Dėl išminavimo darbų teks aplenkti Atgimimo aikštę

2025-06-30

Savanorių žaidynėmis pradėtos minėti 35-osios KASP įkūrimo metinės

2025-06-30

Horoskopas birželio 30-ajai

2025-06-30

Rusijos agresija prieš Ukrainą augina korupciją

2025-06-29

Pasaulio klaipėdiečiai kviečiami susitikti Klaipėdoje

2025-06-29

Europos U23 čempionate –  K. Teterevkovos medalis

2025-06-29

Horoskopas Birželio 29-ajai

2025-06-29
Tomas Masiulis

“Žalgiris” turi papildymų ir naują trenerį (Video)

2025-06-28

Išgaudyti girti vairuotojai ir kiti pažeidėjai

2025-06-28

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus šventė

2025-06-28

Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą papildė 200 karių

2025-06-28

Ūkininkams vėl iššūkiai dėl oro sąlygų?

2025-06-28

Astrologinė prognozė Birželio 28-ai

2025-06-28

Sulaikytas du žmones avarijoje galimai pražudęs jaunuolis

2025-06-28

Atnaujinami Viliaus Gaigalaičio globos namai

2025-06-27
Nagevičius

Lobistas pavydi ūkininkams

2025-06-27

Astrologinė prognozė birželio 27-ai

2025-06-27

Tvarumo fanatikai Klaipėdoje nėrė į idėjų jūrą

2025-06-26

Įvyko mokesčių reforma – kratykite kišenes

2025-06-26

Tau pardavė automobilį su defektais – pats kaltas?

2025-06-26
Klaipėdos universitetas

Klaipėdos universitete – Karjeros mugė

2025-06-26

Astrologinė prognozė birželio 26-ai

2025-06-26

Klaipėdos uostas laiko save tvariu

2025-06-25

Policija ragina atidžiau saugoti dviračius ir paspirtukus

2025-06-25

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt