0

 

Ne paslaptis, jog miegas vaikams yra be galo svarbus, kadangi jo metu išsiskiria augimo hormonas, atsakingas už kaulų augimą ir fizinį vystymąsi, yra palaikomos pagrindinės organų funkcijos, stiprinamas imunitetas. Kaip bebūtų, pasiekti gerą vaiko miego rutiną ne visuomet yra taip lengva, kaip būtų galima pagalvoti. Sunkumai užmiegant, negilus miegas ar itin dažni prabudimai – visa tai tik dalis to, su kuo tenka susidurti tėvams, auginantiems vaiką. Tad, kad būtų bent kiek lengviau tiek tėvams, tiek ir patiems vaikams, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, padėsiančių pagerinti vaiko miegą. 

Sudarykite miego rutiną

Norint, jog vaikas gerai miegotų labai svarbu susidaryti miego rutiną ir jos laikytis. Vienas iš būdų, kaip vaikas supranta, jog jau laikas miegoti, yra iš aplinkos signalų. Būtent dėl to rekomenduojama likus maždaug pusvalandžiui iki miego sumažinti namuose triukšmą bei pritemdyti šviesą. Iš tiesų tinkamas apšvietimas gali būti kaip tik tai, kas padės teisingai suderinti kūdikio biologinį laikrodį. Mūsų smegenys šviesą ir tamsą asocijuoja su budrumu arba priešingai – miegu. Tad, šviesos išjungimas nakties metu ar įjungiama šviesa ryto metu padės vaikui lengviau suprasti, kas jo lauks. Taip pat be galo padėti gali tam tikros veiklos prieš miegą, tarkime, maudynės, lopšinės ar knygelių skaitymas. Visi šie raminantys ritualai, atliekami kiekvieną vakarą ta pačia tvarka, leis vaikui greičiau pasiruošti ir nusiteikti miegui. 

Įsitikinkite, jog vaikas naktį jaučiasi saugus

Šis patarimas ypač aktualus tiems tėveliams, kurių vaikai pratinasi miegoti savame kambaryje. Jei jūsų vaikas bijo būti vienas tamsiame kambaryje, pagalvokite apie galimybę jam nupirkti naktinę lempą. Tokie šviestuvai skleidžia blausią šviesą, todėl nesutrukdys miego, o taip pat dažnai yra labai mielų formų, todėl turėdamas ją šalia lovos, vaikas iškart jausis drąsiau, bei jaukiau.  Jei susidomėjote, didelį naktinių lempučių ir šviestuvų, skirtų vaikų kambariui, pasirinkimą galite rasti, užsukę į šią nuorodą – https://www.varle.lt/sviestuvai-vaikams/

Vyresnių vaikų pietų miegas tegul trunka trumpiau

Didžioji dalis vaikų nustoja miegoti pietų miegelio iki 6 metų amžiaus. Tačiau jei jūsų vaikas yra vyresnis ir vis dar jaučiate iš jo kylantį pietų miego poreikį, nepergyvenkite, viskas yra tikrai gerai! Tiesiog pasirūpinkite, jog toks miegas vyresniems vaikams netruktų ilgiau nei 2 valandas, o miegama būtų tarp 13-14 valandos. Tokiu būdu dienos miegas netaps nakties miegu ir vaikas galės taip pat lengvai užmigti vakare. 

Pasirūpinkite sveika vaiko gyvensena

Galbūt nežinojote, tačiau vaiko miegui įtaką gali daryti ir valgymo įpročiai, ir veiklų pasirinkimai dienos metu. Labai svarbu pasirūpinti, jog mažylis vakarienę valgytų tinkamu metu ir tinkamai parinktą porciją, kadangi jei prieš miegą jis jausis alkanas arba priešingai – labai persivalgęs, užmigti gali būti gana sunku. Be viso to, paskatinkite vaiką kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Būnant natūralioje dienos šviesoje, yra slopinamas melatoninas, dėl ko jūsų vaikas gali jaustis kaip įmanoma budresnis dienos metu ir pavargęs, kuomet ateina laikas miegoti. 

Skleiskite vaikui ramybę

Žinoma, greičiausiai išvengti situacijų, kuomet vaikas ilgai neužmiega ar labai neramiai miega, nepavyks, tačiau net ir tokiomis situacijomis vertėtų žinoti, jog daug kas priklauso ne tik nuo vaiko nusiteikimo, bet ir nuo to, kokią emociją vaikui transliuoja tėvai, bandydami jį užmigdyti. Jei tėvai yra susinervinę ar pikti, visa tai tikrai nesunkiai pajaus ir mažylis. Perduodami savo nemalonias emocijas vaikams, tikrai jų ne nuraminsite, o visą situaciją tik dar labiau apsunkinsite. Taip pat, jei vaikas labai mažas, dažnai keliasi ir jį vis dar maitinate mamos pienu, jums itin gali pasitarnauti kokybiški pientraukiai. Tokiu būdu tėvai galės keistis pamainomis, kuris ir kada eis prie vaiko, bei prireikus jį nesunkiai pamaitinti. Taip keisdamiesi, sumažinsite riziką, jog vienas iš tėvų pervargs, taps irzlus ar susidurs su psichologiniais sunkumais. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog nuo šiol vaikų miego laikas nebebus toks bauginantis ir sunkus tiek tėvams, tiek ir patiems vaikams. 

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *