Klaipėdos miesto savivaldybė keičia vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir dalinio finansavimo tvarkos aprašą. Pokyčiais siekiama daugiau dėmesio skirti programų kokybei bei didesniam vaikų įsitraukimui. Naujai tvarkai pritarė ir Klaipėdos miesto taryba.
„Esame įsitikinę, kad nauja vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir finansavimo tvarka užtikrins didesnes galimybes visiems vaikams dalyvauti vasaros poilsio programose, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties. Siekiame sukurti skaidrų, aiškų ir svarbiausia – paslaugų teikėjams ir tėvams patogų procesą, kuris padėtų užimti kuo daugiau Klaipėdos miesto vaikų“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Programos atrankos ir dalinio finansavimo tvarkos apraše paslaugų teikėjams atnaujintas programų vertinimas. Daugiau balų bus skiriama teikėjams, kurie stovyklos metu užims didesnį vaikų skaičių, taip pat tiems, kurie teiks prioritetą vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, patiriantiems socialinę atskirtį, turintiems negalią ar specialiuosius ugdymosi poreikius, taip pat vaikams iš daugiavaikių ar nepilnų šeimų, netekusiems tėvų globos ir augantiems šeimynose.
Paslaugų teikėjai skatinami organizuoti stovyklas, kurios ugdytų vaikų gamtosauginį sąmoningumą, taip pat kreiptų dėmesį į tvarumą, visuomenei naudingą veiklą, fizinį aktyvumą, mokytų jaunąją kartą sveikos gyvensenos bei padėtų ugdyti socialines-emocines kompetencijas.
Dar viena naujiena – planuojama sukurti inovatyvią registracijos į vasaros stovyklas informacinę sistemą, kuri leis tėvams patiems pasirinkti ir registruoti vaikus į norimas vasaros poilsio programas. Panaši sistema jau veikia Klaipėdos rajone ir sulaukė teigiamų atsiliepimų kaip patogi ir efektyvi priemonė. Planuojama, kad Klaipėdos miesto savivaldybėje ji pradės veikti nuo 2026 metų.
Šiemet vasaros poilsio organizavimui savivaldybė planuoja skirti 400 tūkst. eurų, ši suma 100 tūkst. eurų didesnė nei pernai.
Naujoje tarybos patvirtintoje tvarkoje taip pat aiškiau apibrėžtos visos procedūros, terminai, reikalavimai ir atsakomybė paslaugų teikėjams. Programos turi būti vykdomos specialiai pritaikytose stovyklose, mokyklose, neformaliojo ugdymo įstaigose ar stovyklautojams pritaikytose vietose. Dienos užimtumas – ne mažiau 4 valandų per dieną. Pamainoje turi būti ne mažiau nei 15 vaikų, tas pats vaikas gali dalyvauti tik vienoje pamainoje. Veiklos turi būti vykdomos saugioje aplinkoje, laikantis teisės aktų reikalavimų. Informacija apie paraiškas bus skelbiama Klaipėdos savivaldybės svetainėje ir spaudoje.