0
Kaip žinia, nuo liepos 1-osios Vengrija perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungai, įgydama politinės iniciatyvos ir tam tikros procedūrinės sprendimo galios teisę.
Vengrija savo pirmininkavimo simboliu pasirinko rubiko kubą. Nors jis nuspalvintas Vengrijos nacionalinės vėliavos spalvomis, bet, žvelgiant į nesyk pagalius ES kaišiojusio vengrų premjero V. Orbano Vyriausybės turinį, man labiau peršasi juodo kubo, apie kurio turinį mes nieko nežinome, įvaizdis.
Vengrijos pateiktoje pirmininkavimo ES programoje skiriamas nemažas dėmesys Europos užsienio ir saugumo politikai. Nors ten kalbama apie būtinybę koordinuoti pagalbą Ukrainai, nėra nė menkiausio žodžio apie rusijos tęsiamą agresiją Ukrainoje. Kai kam galėtų pasirodyti, kad turime padėti Ukrainai apsiginti nuo marsiečių…
Apskritai Vengrijos Vyriausybės pateiktoje pirmininkavimo ES programoje skiriamas minimalus dėmesys visai Rytų Europai, nors šis regionas šiandien yra esminis ir kelia daugiausia įtampų. Remiantis tokiu pateiktu politiniu žemėlapiu nenuostabu, kad pirmasis pagaliau įvykęs V. Orbano vizitas į Kyjivą nuo karo pradžios sukėlė daug klausimų ir pašykštėjo atsakymų.
Pagrindinis V. Orbano siūlymas Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui – siekti greitų paliaubų. Dabartinėmis sąlygomis tai prilygsta reikalavimui Ukrainos kariams pakelti rankas ir pasiduoti. Praėjus vos keliolikai valandų nuo V. Orbano vizito Kyjive mes išgirdome apie Vengrijos premjero ketinimus apsilankyti kremliuje. Tokiu būdu šis politikas įsivaizduoja pratęsiantis savo „taikos“ misiją?
Tik priminsiu, kad prieš kelias dienas putinas atmetė siūlymus tarpininkauti derybose ir toliau laikosi savo daugkartinių ultimatumų Ukrainai. Tai yra pasityčiojimas iš pačios derybų idėjos.
Reikia pastebėti, kad esami ir planuojami V. Orbano vizitai nepretenduoja į tinkamą atstovavimą ES ar bendrai Europos politinei linijai. Galiausiai, V. Orbanas nėra gavęs įgaliojimų atstovauti grupei valstybių nei iš vienos institucijos, jis veikia vienasmeniškai.
Kartais susidaro įspūdis, kad Vengrijos premjero ir jo Vyriausybės politinė linija labiau atitinka JAV kandidato į prezidentus D. Trumpo poziciją, o ne bendrą ES laikyseną. Tikriausiai ne veltui į D. Trumpą ir jo pasiūlymus viltingai žiūri ir kremliaus šeimininkas (tą jau pripažindamas ir viešai).
Petras Auštrevičius yra Eurpos parlamento narys – tai jo siocialinio tinklo Facebook komentaras

The post Petras Auštrevičius apie Vengrijos pirmininkavimo „dovanėles“ Europos Sąjungai appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis