0

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę. Jai Prezidentūroje įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Lietuvai – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didysis kryžius.

L. Asadauskaite įteiktas apdovanojimas, kaip rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai, teikiamas asmenims, kurie pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybės tarnyboje ar visuomeninėje veikloje.

Pati sportininkė teigė, kad ji buvo įvertinta dėl visų pergalių nuo 2013 metų.

Nausėda bendravo ne tik su sportininke, bet ir jos šeima – vyru Andrejumi Zadneprovskiu ir dukra Adriana. L. Asadauskaitė teigė, kad susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos sporto problemos, kurias šalies vadovas pastebi.

„Labai smagu, kad mane pakvietė ir apdovanojo, man yra didelė garbė būti čia.

Pakalbėjome apie tai, kaip man sekėsi žaidynėse, pakalbėjome apie mūsų sporto ateitį, ką mes galėtume pakeisti ar padaryti. Aptarėmė Lietuvos sporto problemas ir turėsime dar vieną susitikimą penktadienį, kurio metu su kitais sportininkais ir sporto valdininkais aptarsime ką galėtume padaryti, kad turėtume daugiau medalių, kad sportas būtų stipresnis.

Tikėkimės, kad kartu kalbėdami apie problemas galėsime kažką pakeisti“, – kalbėjo L. Asadauskaitė po susitikimo su prezidentu.

Sportininkė teigė, kad Lietuvos sporto sistemoje yra problemų, tačiau ji džiaugėsi, kad diskusija, siekiant spręsti jas, jau yra prasidėjusi.

„Daugelis žmonių nežino, kad Lietuvos sporte yra daug problemų, jo sistemoje – ji neveikia. Puiku, kad galime apie tai šnekėti. Labai džiaugiuosi, kad prezidentas ir ministrė nori apie tai kalbėti, išsiaškinti kokios problemos yra. Tai yra puiku, kad pradedame apie tai šnekėti“, – teigė L. Asadauskaitė.

Tokijo žaidynėse daug diskusijų ir ašarų sukėlė penkiakovės žirgų rungtis. Lietuvos penkiakovininkas Justinas Kinderis jojimo rungtyje nepažabojo žirgo ir po to jau negalėjo kovoti dėl medalio. Pasaulio dėmesį patraukė ir vokietės Annikos Schleu drama.

Iki jojimo rungties bendroje įskaitoje pirmavusi A.Schleu nesutramdė ašarų, kuomet jos žirgas, vardu „Saint Boy“, buvo visiškai nesuvaldomas.

Gyvūnas buvo išsigandęs, o po kelių raginimų botagu galiausiai ryžosi šokti per pirmąją kliūtį. Tačiau toliau jis šokti atsisakė, o daugkartinė pasaulio čempionė iš Vokietijos su ašaromis akyse baigė jojimo rungtį su nuliu taškų ir nusirito į 31-ąją vietą.

„Pas mus visada buvo griežtos taisyklės. Čia gal daugiau yra laimės faktorius – kaip pasiseks. Kadangi matėme didžiulę dramą su vokiete, kuri buvo lydere ir turėjo auksinį medalį kišenėje – jai reikėjo tik finišuoti su žirgu.

Aš pati daug sykių esu patyrusi pralaimėjimus tik dėl žirgo, nes jis nepakluso. Po šios dramos tikrai bus peržiūrėtos mūsų taisyklės, mes kažką keisime, kad negalėtume taip stipriai nuskausti mūsų sportininkų“, – komentavo L. Asadauskaitė.

Priminsime, kad L. Asadauskaitė Tokijo žaidynėse iškovojo vienintelį Lietuvos medalį – penkiakovės rungtyje lietuvė pasidabino sidabriniu medaliu.

Už olimpinėse žaidynėse iškovotą sidabro medalį Asadauskaitei paskirta 61 tūkstančio eurų premija.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva