0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau šešiasdešimt pirma para.

2022m. Balandžio 25d. 22.50 Rusijos Federacijos pajėgos pirmadienį toliau tęsė puolimą Ukrainos rytuose ir pietuose. Donecko ir Luhansko srityse Ukrainos kariuomenė, kaip pranešama, atmušė bent 6 priešo atakas. Pastarąją parą daugėjo pranešimų apie tai, kad užgrobtame Chersone Kremlius rengs fiktyvų referendumą dėl „neriklausomybės“, kaip tai prieš 8 metus įvykdyta Kryme.

Okupuotame Chersone, pasak žiniasklaidos, rusų kariai užėmė miesto tarybos pastatą. Jie nuėmė Ukrainos vėliavas ir liepė visiems darbuotojams nešdintis.

Chersono srityje vienoje iš gyvenviečių okupantai iškeldino visus gyventojus Apie tai pranešama Generalinio štabo vakaro suvestinėje. „Laikinai užgrobtoje Chersono srities teritorijoje, Bolšaja Aleksandrovka gyvenvietėje, okupantai paskelbė vietos gyventojams, kad iki balandžio 28 d. reikia apleisti namus”, – rašoma pranešime. Nurodyta, kad gyventojai, kurie nesilaikys įsakymo, bus priverstinai evakuoti.

Yra ir kitų požymių, kad Kremliaus okupacinės pajėgos vis aršiau imasi šeimininkų vaidmens užgrobtose vietovėse.

Rusijos kariuomenė spaudžia Chersono regiono žemės ūkio produkcijos gamintojus, pareiškė regiono tarybos deputatas Serhijus Chlanas. Pasak jo, Rusijos kariuomenė pradėjo nurodinėti, kada visos įmonės privalo imtis sėjos.

Pranešta, kad Chersono vietinės bažnyčios rūsyje yra 58 našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai. Dauguma jų yra jaunesni nei ketverių metų ir neįgalūs. Juos, kaip pabrėžia Ukrainos valdžia, reikia skubiai evakuoti į saugią teritoriją.

***

Balandžio 25 d. rytą Rusijos kariai vėl apšaudė Nikolajevą iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių „Smerč”. Apšaudyti gyvenamieji namai, sužeistas vienas žmogus. Nikolajevo gynybos pajėgų vadavietės duomenimis, taip pat buvo sugriauta privati maisto perdirbimo įmonė, apgadintas maisto prekių prekybos centras, išdaužyti daugelio butų langai.

***

Sprogimai šią parą taip pat buvo girdimi Odesoje ir kitose Ukrainos teritorijose. Ukrainos žvalgyba skelbia, kad artimiausiu metu tikėtina sulaukti bent 60 rusų atakų, naudojant hipergreitas raketas „Kalibr“ raketas.

***

Išvakarėse Ukrainoje apsilankę JAV gynybos ir diplomatijos vadovai pažadėjo tolesnę paramą nuo Rusijos agresijos jau du mėnesius besiginančiai valstybei.

UNIAN.ua, Censor.net

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis