Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Miestas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Miestas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Rusija pripažino, kad jos pajėgos išvytos iš svarbaus Limano miesto Ukrainoje

  • 2022-10-01
  • Klaipedieciams.lt
  • Pasaulis

Maskva šeštadienį  buvo priversta pripažinti, kad jos siųstos okupacinės pajėgos buvo jėga išvytos iš Limano – strategiškai svarbaus miesto Ukrainos rytinėje Donecko srityje, kurią vos prieš dieną aneksavo Rusija.

„Dėl kilusios apsupties grėsmės sąjungininkų pajėgos iš Raudonojo Limano gyvenvietės buvo atitrauktos į palankesnes pozicijas“, – pranešė Rusijos gynybos ministerija po to, kai Ukrainos pajėgos pranešė netoli miesto „apsupusios“ kelis tūkstančius Rusijos karių.

Netrukus po to ukrainiečių pajėgų pranešimo Ukrainos gynybos ministerija paskelbė, kad šalies pajėgos jau „įžengia“ į Limano miestą.

„Ukrainos oro desantininkų pajėgos įžengia į Limaną Donecko srityje“, – parašė ministerija socialiniame tinkle „Twitter“, kuriame taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti kariai, laikantys Ukrainos vėliavą ir stovintys šalia miesto pavadinimo ženklo.

Limanas yra Donecko srityje, kurią Maskva aneksavo, nors kontroliuoja tik šios srities dalį.

Penktadienį Rusija keturis okupuotus Ukrainos regionus – Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis – paskelbė Rusijos dalimi.

Apie aneksiją paskelbta po praėjusią savaitę prasidėjusių ir antradienį pasibaigusių pseudoreferendumų, per kuriuos keturi rusų okupuoti Ukrainos regionai esą triuškinama persvara nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Penktadienį Rusija keturis okupuotus Ukrainos regionus – Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis – paskelbė Rusijos dalimi.

Kyjivo pajėgų atstovas Serhijus Čerevatas kiek anksčiau šeštadienį pareiškė, kad netoli Lymano „apsupti“ keli tūkstančiai Rusijos karių.

Apsišaukėliškos Donecko „liaudies respublikos“ lyderis Denisas Pušilinas penktadienį dar sakė, kad Rusijos kariai ir jų sąjungininkai „iš paskutinių jėgų“ laikosi Limane.

Ukraina ir jos sąjungininkės Vakaruose balsavimus vadina suklastotais ir laiko juos tik pretekstu aneksuoti okupuotas teritorijas.

***

Pralaimėjimą, kas yra netipiška, pripažįsyta bei aprauda it Rusijos žiniasklaida. Antai, leidinio „Komsomolskaya Pravda” portale aprašomi tokie okupantų karo korespondento Aleksandro Koco įspūdžiai:

„Sunkvežimių kolona liūdnai stovėjo pakelėje. Suodini vyrai tuščiomis akimis rūkė susimąstę, spjaudydami pro dantis. Nuo jų sklido prakaito ir šaunamojo ginklo miltelių kvapas. Vienas iš dalinių buvo ką tik išėjęs iš Krasnyj Liman, prasiveržęs pro gyvenvietę Torskoje į Kremeną. Turėjome palikti tą miestą, kad išvengtume didelės grupuotės apsupties.”

Anot A. Koco, mieste rusų dalinių neliko, nes jie turėjo pasitraukti išvangdami “gėdingo patkimo nelaisvėn”.

„Priešas, kaip ir Charkovo puolimo atveju, metė didžiules pajėgas prieš rusų įgulą, tiesiog praskleisdamas mūsų gynybą. Įvairių šaltinių duomenimis, Ukrainos ginluotosios pajėgos puolimui sutelkė iki 23 000 vyrų. Jiems priešinosi kelis kartus mažiau. Pirmiausia ukrainiečiai, kartu su užsienio samdiniais, atkirto kelią į Svatovo miestą, paskui ugnimi uždengė magistralę, jungiančią su Kremenna. Kijevas netgi atitraukė dalį savo karių iš Seversko ir Belogorovkos apylinkių. Tai buvo tarsi lažybos va bank. Ir šis statymas pasiteisino, nors ir patyrus didelių nuostolių,” sielvartavo Rusijos propagandistas.

BNS, kaunieciams.lt, Unian.ua

Panašūs straipsniai:

Paukštis kėkštas

Lietuvoje pradėtas miško paukščių padėties vertinimas

2025-07-01

Pradedamas Pilies gatvės asfalto dangos atnaujinimas

2025-07-01

Policijos įvykių suvestinė 2025-06-30

2025-07-01

Pusė tūkstančio Klaipėdos universiteto absolventų gavo diplomus

2025-07-01

Horoskopas liepos 1-ajai

2025-07-01
Klaipėda

Išrinktas dar vienas miesto kultūros magistras

2025-06-30

Šakalienė Filipinuose, socdemai istorijoje, o Matijošaitis?

2025-06-30
Biržos tiltas

Baigtas Biržos tilto remontas

2025-06-30

D. Žalimas. Kai “genijai” valdžioje …

2025-06-30

Baigia darbą VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centro vadovas A. Slatvickis

2025-06-30

Pratęstas terminas registruoti nelegalius vandens gręžinius

2025-06-30

Dėl išminavimo darbų teks aplenkti Atgimimo aikštę

2025-06-30

Savanorių žaidynėmis pradėtos minėti 35-osios KASP įkūrimo metinės

2025-06-30

Horoskopas birželio 30-ajai

2025-06-30

Rusijos agresija prieš Ukrainą augina korupciją

2025-06-29

Pasaulio klaipėdiečiai kviečiami susitikti Klaipėdoje

2025-06-29

Europos U23 čempionate –  K. Teterevkovos medalis

2025-06-29

Horoskopas Birželio 29-ajai

2025-06-29
Tomas Masiulis

“Žalgiris” turi papildymų ir naują trenerį (Video)

2025-06-28

Išgaudyti girti vairuotojai ir kiti pažeidėjai

2025-06-28

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus šventė

2025-06-28

Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą papildė 200 karių

2025-06-28

Ūkininkams vėl iššūkiai dėl oro sąlygų?

2025-06-28

Astrologinė prognozė Birželio 28-ai

2025-06-28

Sulaikytas du žmones avarijoje galimai pražudęs jaunuolis

2025-06-28

Atnaujinami Viliaus Gaigalaičio globos namai

2025-06-27
Nagevičius

Lobistas pavydi ūkininkams

2025-06-27

Astrologinė prognozė birželio 27-ai

2025-06-27

Tvarumo fanatikai Klaipėdoje nėrė į idėjų jūrą

2025-06-26

Įvyko mokesčių reforma – kratykite kišenes

2025-06-26

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt