0

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį nurodė išmokėti pensininkams po 115 eurų, taip siekdamas sutelkti paramą prieš kitą mėnesį įvyksiančius parlamento rinkimus, prognozuojant sunkią kovą nepopuliariai valdančiajai partijai.

Išmokos pensininkams yra dalis V. Putino pasiūlytų socialinių išmokų prieš žemųjų parlamento rūmų – Valstybės Dūmos – rinkimus rugsėjo mėnesį.

Kremliaus pranešime sakoma, kad prezidentas nurodė rugsėjį išmokėti po 10 tūkst. rublių (115 eurų) pensininkams, iš esmės padvigubinant jų valstybinę pensiją, kuri yra maždaug tokio paties dydžio.

Sekmadienį per susitikimą su valdančiosios „Vieningosios Rusijos“, kurios populiarumui pakenkė kylančios kainos ir mažėjantys atlyginimai, pareigūnais V. Putinas sakė, kad pensininkai labiausiai nukentėjo nuo šiemet smarkiai augusios infliacijos.

Metinė infliacija Rusijoje pasiekė 6,5 proc., nurodo centrinis bankas, praėjusį mėnesį padidinęs savo bazinių palūkanų normą iki to paties skaičiaus, kuris yra didžiausias nuo 2014 metų valiutų krizės.

V. Putinas sekmadienį taip pat pasiūlė skirti 15 tūkst. rublių premijas kariškiams.

Birželio mėnesį jis žadėjo skirti milijardų keliams remontuoti ir viešajam transportui, infrastruktūrai bei sveikatos apsaugos sistemai vystyti.

„Vieningosios Rusijos“ populiarumas ėmė smukti 2018 metais, vyriausybei priėmus prieštaringai vertinamą pensijų reformos planą, kuriuo buvo padidintas pensinis amžius.

Tai buvo padaryta Rusijos ekonomikai stagnuojant ir patiriant Vakarų sankcijas po Maskvos 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos.

Prieš kito mėnesio rinkimus „Vieningosios Rusijos“ populiarumas yra maždaug 30 proc., nurodo valstybinis visuomenės nuomonės tyrimų institutas VTsIOM. Tai 10 punktų mažiau nei per praėjusius Valstybės Dūmos rinkimus 2016 metais.

Šiuo metu partija kontroliuoja 75 proc. vietų Valstybės Dūmoje. Kitos vietos priklauso partijoms, daugelio laikomoms Kremliaus kurso vykdytojomis.

Prieš rinkimus Rusijos valdžia ėmėsi pažaboti opoziciją ir nepriklausomus balsus.

Kalinamo opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno organizacijos buvo paskelbtos „ekstremistinėmis“ ir uždraustos, o jo svarbiausi sąjungininkai pabėgo iš šalies ar yra laikomi namų arešto sąlygomis.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva