0
Dalinkitės

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau penkiasdešimt devinta para.

2022m. Balandžio 23 d, 06.00 Kijive santykinai ramu, tačiau oro pavojaus sirenos vis tiek gaudė. Atstatytas geležinkelio susisiekimas tarp Kijivo ir Sumų, tačiau pilnai stabilizuoti padėties ir civilio gyvenimo neįmanoma dėl oro anstkrydžių nuolatinės grėsmės. Visgi, komendanto valanda mieste sutrumpinta.

Antrame pagal dydį mieste Charkive padėtis įtempta, miesto apšaudymai nesiliauja.

Nuotr. asociatyvi

Aršiausios kovos vyksta rytinėje Ukrainoje. Rusijos okupantai tęsia išpuolius Luhansko srityje ir toliau bando įsiveržti į kai kurias gyvenvietes. Apie tai “Telegram” platformoje pranešė Luhansko regiono karinės administracijos vadovas Serhijus Gaidajus.

„Jie ketina pulti per velykines atostogas. Puolimai vyksta kelis kartus per dieną. Rašistai šturmavo Popasną ir Novotoškivską… dar kartą… ir vėl nesugebėjo prasiveržti ir, tradiciškai, grįžo namo maišuose<‘ sakoma pranešime.

Taip pat mėginama užimti Rubižną, nakrį apšaudytas Slavianskas.

***

Ukrainoje paskelbta, kad gegužę bus pristatytas pašto ženklas “Русский военный корабль … ВСЁ!” (Rusų karinis laive…Viskas“). Pavadinimas atspindi du įvykius. Karo pradžioje išgarsėjo frazė: „Russkij vejoennyj korabl, idi…N“ (Rusų karo laive, eik…N“), o paskui laivai išties pasitraukė. Todėl po daugtaškio rašoma „Viskas“.

UNIAN.ua, Censor.net

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis