0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais, atplėšdama dalį šios šalies rytinių teritorijų ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Ukrainos gynėjai kovo 11 dieną atrėmė 92 priešo atakas. Apie tai savo “Facebook” puslapyje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP)generalinis štabas.

“Pagrindiniu priešo taikiniu per dieną išliko bandymai pasiekti Donecko ir Luhansko sričių administracines ribas. Šiuo tikslu priešas sutelkė pagrindines pastangas vykdyti puolamuosius veiksmus Limano, Bachmuto, Avdejevkos, Marijinkos ir Šachtaro kryptimis. Dėl profesionalių ir koordinuotų veiksmų mūsų gynėjai šiomis kryptimis atrėmė 92 priešo atakas”, – sakoma pareiškime.

Generalinis štabas taip pat pažymėjo, kad Gynybos pajėgų aviacija per dieną sudavė šešis smūgius okupantų personalo ir karinės technikos susitelkimo rajonams, o raketinių pajėgų ir artilerijos daliniai smogė keturiems priešo personalo susitelkimo rajonams, vienam šaudmenų sandėliui ir dviem priešo elektroninės kovos stočių dislokacijos vietoms.

Donbase vyksta įnirtingos kovos. Sunkiausia padėtis išlieka prie Bachmuto. Tačiau ukrainiečių gynėjai ir toliau laiko tvirtove paverstą miestą. Karo tyrimų instituto duomenimis, Rusijos kariškiai ir “Vagnerio” samdiniai nepajėgia prasiveržti prie miesto ir jo apylinkių.

Rusijos okupantai neatsisako bandymų pasiekti Luhansko ir Donecko sričių administracines ribas ir visiškai jas užimti.

***

Donbase vyksta įnirtingos kovos. Sunkiausia padėtis išlieka prie Bachmuto. Tačiau ukrainiečių gynėjai ir toliau laiko miestą tvirtovę. Karo tyrimų instituto duomenimis, Rusijos kariuomenė ir “Vagnerio” samdiniai nepajėgia prasiveržti prie miesto ir jo apylinkių.

Rusijos okupantai neatsisako bandymų pasiekti Luhansko ir Donecko sričių administracines ribas ir visiškai jas okupuoti.

Kovo 11 d. Rusijos kariuomenė ir privačios “Wagner” kompanijos samdiniai toliau puolė Bachmutą, tačiau nepajudėjo į priekį mieste ir jo apylinkėse.

Apie tai rašoma naujausioje Karo tyrimų instituto (ISW) ataskaitoje. Analitikai pažymėjo, kad rusams nepavyko pasistūmėti į priekį nurodytoje teritorijoje. “Mūšis dėl Bachmuto vyksta jau kelis mėnesius, pastaruoju metu okupantai bando apsupti miestą, tačiau UGP ir toliau atkakliai priešinasi”, – teigiama ataskaitoje.

Be to, analitikai nurodė, kad “Wagnero” vadovas Jevgenijus Prigožinas pareiškė, jog po mūšio dėl Bachmuto jis pavers savo kompaniją griežtos ideologijos elitine karine organizacija ir pradės naują verbavimo bangą. Šiuo atžvilgiu ISW analitikai priminė, kad “Wagner” pastaruoju metu plečia savo verbavimo centrus Rusijos Federacijoje ir orientuojasi į jaunų vyrų verbavimą.

Analitikai išsakė prielaidą, kad tokiais veiksmais Prigožinas nori pasiekti, kad jo vadovaujama PMC įgytų ypatingą vaidmenį tarp Rusijos kariuomenės Ukrainoje, nes ankstesnis jos vaidmuo teikiant išimtinai taktinius pranašumus sumenks išsisprendus situacijai aplink Bachmutą.

Be to, analitikai pranešime nurodė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasistūmėjo Svatovės kryptimi. O okupantai toliau įrenginėja įtvirtinimus Zaporožės srityje.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis