0

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau dvidešimt trečia para.

Kovo 18 d. 06.30 Nuo plataus masto karo, kurį Rusija pradėjo prieš Ukrainą pradžios, šalį paliko virš 3,1 milijono žmonių. 90 procensrtų jų – moterys ir vaikai. Tokią statistiką skelbia Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos komisaro pabėgėlių reikalams pavaduotojas Raufas Mazu. Skaičius, anot jo, „auga geometrine progresija“.

Iki trečiadienio į Lietuvą atvyko 17 tūkst. 785 karo pabėgėliai iš Ukrainos, tarp jų – 7761 vaikas, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

99 proc. atvykusiųjų – Ukrainos piliečiai. Vyriausiam atvykusiam žmogui – 93-eji.

Kauno centre Ukrainos karo pabėgėlių centras.

***

Ukrainos pajėgos nuo kat karo pradžios kasdien paima nelaisvę Rusijos karių. Tai, pasak Ukrainos ministrės pirmininkės Irinos Vereščuk, ne tik leis sukurti tam tikrą „mainų fondą“, bet ir padės įrodyti rusų karo nusikaltimus. (censor.net)

***

Strateginės situacijos suvestinė 2022m. kovo 17 dienai. (Autorius Jurijus Butusovas – censor.net vyr. redaktorius)

„Rusijos pajėgos kontroliuoja užgrobtas teritorijas, inicijuoja vietinės reikšmės kovas ir žvalgomuosius reidus centrinėje Ukrainoje, bet tęsia aktyvius puolimus šalies rytuose.

Rusai ir toliau vykdo masinius oro ir artilerijos smūgius į Ukrainos pozicijas ir miestus visomis kryptimis.

Ukrainos kariuomenė stabilizavo savo gynybą centrinėje Ukrainoje ir kontroliuoja padėtį aplink Kijevą, Charkovą, Sumus, Černigovą, Kryvyi Rihą, Zaporožę. Rusijos kariuomenei šiose srityse yra suduodami smūgiai.

Pagrindinės Rusijos ginkluotųjų pajėgų pastangos sukoncentruotos Donbaso ir Mariupolio užgrobimui. Siekiama apsupti Ukrainos pajėgas Donbase ir priversti pasiduoti Mariupolio gynėjus.

Rusai ir toliau šturmuoja Mariupolį, i bando atakuoti visą fronto liniją, atlikti didžiulius smūgius orlaiviais ir artilerija. Mariupolyje nuolatiniai puolimai, vyksta artimi mūšiai. Rusai bando priversti gynėjus išeikvoti šaudmenis, susiaurinti gynybos sritį ir sunaikinti visus gynybos mazgus sunkiosiomis bombomis.

Mariupolio gynėjai atmuša Rusijos atakas su dideliais nuostoliais priešui, tačiau Rusija turi absoliutų pranašumą aviacijoje ir artilerijoje, arši kova tęsiasi.

Rusijos kariai Visoje Ukrainoje patyrė didelių nuostolių, yra gerokai išsekę, tačiau išlieka pajėgūs kovoti.

Kijevas, Charkovas, Zaporožė, Kryvyi Rih, Sumy, Černigovas – visose šiose srityse Rusijos kariai pristabdė puolimus, patyrė didelių nuostolių ir pasitraukė iš kai kurių gyvenviečių netoli šių miestų. Akivaizdu, kad tolesnis rusų puolimas šiomis kryptimis gali sąlygoti sidžiulį ir staigų nuostolių augimą.

Rusijos pajėgos yra bando įsitvrtinti užimtose teritorijose, nes nuogąstauja dėl galimų Ukrainos kontratakų ir bijo prarasti iniciatyvą.

Dabar V. Putinas bando visiškai užgrobti Ukrainos Donbasą. Žiauriausios kovos tęsiasi Mariupolyje, visiškai apsuptame 16 dienų.“

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis