0
Nuotr. asociatyvi

Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau trisdešimt trečia  para.

Kovo 28d. 07.00 Rusijos kariškiai įsibrovė į Ukrainos prezidento atstovybės Kryme biurą, kuris dėl pusiasalio okupacijos yra Chersone. Apie incidentą buvo pranešta atstovybės „Facebook“ profilyje.

Rusai išlaužė pastato duris, nuėmė Ukrainos vėliavą ir, matyt, išnešė patalpoje likusią įrangą ir dokumentus. „Tuo pačiu neatmetame provokacijų ir raginame piliečius būti atsargiems ir kol kas nesilankyti biure“, – rašoma pranešime. Dėl karo veiksmų ir Rusijos agresijos Prezidentūros atstovybės biuras laikinai nedirba, o jo darbuotojai savo funkcijas atlieka nuotoliniu būdu. „Rekomenduojame Rusijos kariškiams ir žvalgybos pareigūnams, nusikalstamai patekusiems į atstovybės biurą, nutraukti savo neteisėtus veiksmus ir savo noru pasiduoti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Tai sušvelnins atsakomybę ir leis išgelbėti savo gyvybes“, – sakoma prezidento. atstovybės pranešime. Chersonas dabar yra okupuotas – miesto teritorijoje yra Rusijos okupacinės pajėgos. (unian.ua)

***

Rusijos Federacija nebesitiki karinių operacijų prie Ukrainos krantų sėkmės po to, kai krainiečių pajėgos sunaikino Saratovo desantinį laivą okupuoto Berdjansko uoste.

Apie tai praneša Unian.ua, cituodama britų žvalgybą. „Saratovo desantinio laivo sunaikinimas Berdjanske tikriausiai pakirto Rusijos karinio jūrų laivyno pasitikėjimą tolimesnėmis operacijomis prie Ukrainos krantų“, – teigė žvalgyba.

„Saratov“ buvo sunaikintas Berdjansko uoste. Dar du Rusijos laivai buvo apgadinti per sprogimą. 2014 metais karinio desanto laivas „Saratov“ dalyvavo neteisėtoje Krymo okupacijoje, 4 kartus vyko į Viduržemio jūrą. 2022 m., vykstant plataus masto karui prieš Ukrainą, laivas įplaukė į Berdjansko uostą. Kur jį sunaikino Ukrainos kariuomenė. Įdomu tai, kad „Saratovo“ buvimo vietą „išdavė“  kanalo „Zvezda“ propagandistas Valentinas Gvozdevas. Laivas galėjo plukdyti iki 1500 tonų įrangos ir krovinių.

Tiesa, jau anksčiau britų žvalgyba pranešė, kad Rusija ir toliau blokuoja Ukrainos Juodosios jūros pakrantę, taip akirsdama Ukrainą nuo tarptautinės jūrų prekybos. (unian.ua)

***

Rusijos raketa smogė Ukrainos naftos bazei Lucke. Raketa, kaip pranešama, atskriejo “iš Baltatrusijos pusės”. (unian.ua)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis