0

Dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje laiškai ir siuntos negali patekti į šias valstybes bei Baltarusiją.

Lietuvos paštas sako, kad netekus Rusijos rinkos, kuri yra viena pagrindinių krypčių, tai gali turėti įtakos įmonės finansiniams rezultatams.

„Ukraina nėra viena iš svarbiausių mūsų krypčių, todėl siuntų kiekio sumažėjimas neturi didelės įtakos veiklos rezultatams. Tokia pati situacija ir su Baltarusijos siuntomis. Rusija yra viena pagrindinių krypčių (tiek pagal eksportą, tiek pagal importą), todėl sumažėję siuntų kiekiai turės įtakos finansiniams rezultatams, tačiau juos prognozuoti dar anksti“, – BNS nurodė Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Kaip BNS informavo įmonė, per pastarąsias savaites tarp Lietuvos ir Ukrainos siunčiamų siuntų sumažėjo apie 75-80 proc. Į Baltarusiją išsiunčiama apie 60 proc. mažiau, į Rusiją – apie 16 proc., o gaunamų siuntų iš jų sumažėjo apie 35 proc.

D. Žebrauskaitės teigimu, Ukrainoje uždarius oro erdvę siuntų pristatymas lėktuvais tapo nebeįmanomas.

„Nors situacija labai sudėtinga, pavyko rasti alternatyvius maršrutus žemės transportu, krovininiais automobiliais, aktyviai dirbame su partneriais – Lenkijoje ir Ukrainoje, todėl siuntų kelionė yra ilgesnė, tačiau į tas vietoves, kur nėra aktyvių karinių veiksmų, jos yra pristatomos“, – BNS teigė D. Žebrauskaitė.

„Bendradarbiaudami su kitais paštais galime užtikrinti saugesnę logistinę grandinę. Pavyzdžiui, pristatant į Ukrainą siuntas iki Lenkijos nugabena Lietuvos paštas, Lenkijos paštas jas perima ir nugabena iki Ukrainos sienos, o Ukrainos paštas rūpinasi jų tolesniu pristatymu“, – teigė pašto atstovė.

Pasak jos, iki karo įprastai vidutinis pristatymo į Ukrainą laikas buvo 7-9 dienos, o dabar jį apibrėžti sudėtinga.

„Nuo vasario 27 dienos iš Ukrainos pašto dar negavome patvirtinimų dėl pristatytų siuntų“, – sakė  D. Žebrauskaitė.

Nuo kovo 2-osios Lietuvos paštas sustabdė komercinių siuntų į Rusiją ir Baltarusiją siuntimą.

„Kadangi esame įpareigoti teikti universaliąsias pašto paslaugas Lietuvoje, privalome užtikrinti paslaugų teikimą privatiems klientams – jie į šias šalis siuntas gali siųsti, taip pat privalome gavėjams pristatyti ir visas gaunamas siuntas“, – nurodė Lietuvos pašto atstovė.

Paštas be kita ko įspėja, kad dėl Rusijai ir Baltarusijai taikomų sankcijų bei atšaukiamų skrydžių siuntiniai į šias šalis gali keliauti ilgiau.

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS, Verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos