0

2021 08 31

Kultūros ministras Simonas Kairys šiandien dalyvavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelio statybų pradžios ir simbolinės kapsulės ateities kartoms įkasimo ceremonijoje.

Sveikindamas visą LMTA bendruomenę, S. Kairys sakė, kad pagaliau atsiras naujoji talentų kalvė, kurią sups ypatinga kaimynystė – M. K. Čiurlionio menų mokykla ir Balio Dvariono muzikos mokykla. Ministras taip pat akcentavo, kad naujojo projekto autoriai yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas architektas Rolandas Palekas ir jo komanda.

„Nors kartais vis dar tenka susidurti su nuostata, kad kultūros ir meno reiškiniai turi gimti kažkur tamsoje, varge, kančioje, tokį požiūrį drįsčiau laikyti atgyvenusiu – tai mitas. Tik klestinčioje valstybėje gimsta kokybiškas menas. Mūsų kultūros ir meno kūrėjai, taip pat šiuo keliu pradedantis žengti jaunimas verti pačių geriausių sąlygų ir šiuolaikiškos aplinkos“, – kalbėjo kultūros ministras S. Kairys.

Studijų miestelis Vilniuje, Olandų g., bus pirmasis toks specialiai menų studijoms skirtas miestelis Lietuvoje. Čia persikels Teatro ir kino fakultetas, Muzikos fakultetas, iškils Mažojo salių bloko pastatai. Baigus statyti LMTA studijų miestelį, visos studijos bus sukoncentruotos vienoje vietoje, kas, tikimasi, paskatins menų ir meno medijų (muzikos, teatro, kino, šokio, TV) sinergiją – tokią svarbią šių dienų meno ir kultūros pasaulyje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos nuotrauka

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos