0

Seimas nusiteikęs nuo 2022 metų liepos labiau apmokestinti nuotolinių ir antžeminių lošimų bei loterijų organizatorius.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) siūlymui nuotolinių ir antžeminių lošimų įmonėms nustatyti 20 proc., o loterijų organizatoriams – 18 proc. mokesčio tarifą.

Už Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisas balsavo 96 Seimo nariai, o aštuoni susilaikė.

Jeigu Seimas tokius tarifus patvirtins, iš nuotolinių ir antžeminių lošimų organizatorių į biudžetą kitąmet bus papildomai surinkta apie 6,3 mln. eurų, o iš loterijų rengėjų – 7 mln. eurų.

Verslo organizacijos (Lietuvos verslo konfederacija, asociacija „Investors‘ Forum“ ir Lietuvos darbdavių konfederacija) prašė Seimo nedidinti mokesčių.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovė Daina Gudzinevičiūtė anksčiau yra pareiškusi, kad komitetas yra nežinioje dėl valdžios planų dar labiau apmokestinti loterijas ir siūlymus didinti mokesčius vadina verslo žlugdymu.

Anot D. Gudzinevičiūtės, dėl dar didesnio loterijų apmokestinimo neužteks lėšų LTOK vykdomoms programoms.

Lietuvos loterijų asociacija paprašė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ištirti loterijų mokesčių didinimą numatančių pataisų teikimo aplinkybes.

Anot asociacijos vadovo Andriaus Karaliūno, padidinti mokesčiai iš esmės reikštų loterijų verslo išstūmimą į užribį taip skatinant azartinius lošimus.

Lietuvos lošimų verslo asociacijos (LLVA), vienijančios užsienio kapitalo bendroves, direktorius Mantas Zakarka BNS yra piktinęsis, kad daugiau nei siūlė Vyriausybė mokesčius Seimas ketina didinti be jokios diskusijos su verslu.

Spalį Seimas pritarė lošimų verslo pertvarkai: nuo 2022 metų liepos reikės mokėti vienkartinį mokestį už licenciją, įmonių įstatinis kapitalas bus diferencijuotas, nuotolinių lošimų organizatoriai galės neturėti fizinio tinklo.

Dabar šalyje veikia 10 lošimų ir loterijų organizatorių, o šių įmonių pelnas per metus siekia 30 mln. eurų.

2019 metais antžeminiai lošimai sudarė 64 proc. visų lošimų, o dabar nuotoliniai lošimai jau užima 80 proc. rinkos.

Vyriausybė Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisomis nuotolinius lošimus siūlė apmokestinti 13 proc., antžeminius – 18 proc., o loterijoms tarifo nutarė nekeisti – jis būtų likęs 13 proc., nes Seimas lapkričio pradžioje pakeitė loterijų organizatorių apmokestinimo tvarką – pagal ją nuo kitų metų liepos jie turės mokėti 13 proc. išplatintų bilietų vertės mokestį į valstybės biudžetą.

Dabar loterijų organizatoriai moka 5 proc. išplatintos bilietų vertės mokestį ir dar 8 proc. tiesiogiai skiria paramos gavėjams.

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva