0

Seimas antradienį balsuos, ar iš paramos gavėjų sąrašo eliminuoti visas biudžetines įstaigas, įskaitant švietimo, gydymo ir gynybos. Iniciatyvos atimti šiuos pinigus iš įstaigų autorius – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas.

Labdaros ir paramos įstatymo pataisomis siūloma nuo 2025 metų gyventojams nebeleisti  biudžetinėms įstaigoms skirti iki 1,2 proc. jų sumokėto pajamų mokesčio. Tokią paramą galėtų gauti tik nevyriausybinės organizacijos ir profesinės sąjungos.

M. Majauskas per pataisų svarstymą ne kartą akcentavo, kad paramą leidus skirti tik nevyriausybinėms organizacijoms biudžetinės įstaigos nenukentėtų, nes dalis jų, pavyzdžiui, mokyklos, darželiai, paskatintų tėvų bendruomenes steigti labdaros fondus ir juose kaupti paramą, jų lėšas skirstytų bendruomenės, o ne įstaigų vadovai.

Anot parlamentaro, tokiu atveju parama būtų skiriama tik organizacijoms, kurios rūpinasi viešuoju gėriu: „Kad savo sumokėtų mokesčių dalį asmenys nesusigrąžintų sau skirdami organizacijai, kuri teikia tiesiogiai jiems naudą“.

Seimas dar svarstys dalies Seimo narių siūlymus švietimo ir kultūros įstaigas palikti paramos gavėjų sąraše. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas tam nepritarė.

BNS, kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva