0

Seimo narys Matas Skamarakas  abejoja ministerijos procedūrų skaidrumu. Jo partijos išplatintame pranešime spaudai sakoma:

 „Nesulaukę priklausančių išmokų ūkininkai kreipėsi į Seimo narį socialdemokratą Matą Skamaraką. Situacija suglumino visko mačiusį parlamentarą.

 „Trys Raseinių rajono ūkininkai patyrė šoką, kai sužinojo, kad negaus tiesioginių išmokų už 2023 m. deklaruotus žemės plotus ir gamybines veiklas.

 Kai ūkininkai pernai teikė paraiškas, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jokių priekaištų neturėjo. Bet vėliau valdininkai staiga nustatė, esą deklaruotas negamybinei veiklai naudojamas plotas yra per mažas, todėl išmokos negalima skirti“, – komentuoja M. Skamarakas.

 Parlamentaras primena, kad 2023 m. buvo pirmieji Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano įgyvendinimo metai, kai dalį savo ariamosios žemės ūkininkai skyrė negamybiniams plotams.

 Įsikišus Seimo nariui valdininkai sukruto.

 „Kaip Seimo narys, dar gegužę kreipiausi į Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

 Netrukus dviejų ūkininkų paraiškos buvo įvertintos pakartotinai, gavus Seimo nario laišką: ankstesnė sankcija už tariamą „įsipareigojimų ir tinkamumo kriterijų nesilaikymą“ panaikinta ir jau apskaičiuota mokėtina parama.

 Bet trečias ūkininkas toliau galynėjasi su biurokratais“, – stebisi socialdemokratas.

 Anot jo ministerija nesiliauja stebinusi.

„Vieną gražų rytą (praėjusį šeštadienį) ŽŪM netikėtai paskelbė, esą jau „rado palankų sprendimą“ ūkininkams, kurie dalį savo ariamos žemės skyrė negamybiniams plotams.

 Kaip man neoficialiai pranešė vienas valdininkas, nutarta „švelninti“ situaciją: išmokas gaus beveik visi ūkininkai“, – komentuoja M. Skamarakas.

 Tokie ministerijos „kūlversčiai“ parlamentarui kelia daug klausimų.

 „Kaip nesuabejosi ministerijos reikalavimų, procedūrų ir pinigų skirstymo skaidrumu, kai taip, pernakt, keičiami sprendimai?

 Nedaug trūko, kad dėl valdininkų išsidirbinėjimo ūkininkai liktų be išmokų. Reikalavimai buvo pakeisti atgaline data, dabar vėl keičiami“, – pažymi socialdemokratas.

 Jo vertinimu, toks žemdirbių maustymas visiškai atitinka dabartinio ministro Kęstučio Navicko bendravimo manierą.

 „Pamenate, kaip jis viename susitikime šaukė ant ūkininko: „Ko čia šoki man į akis?“ – nemalonią situaciją primena Seimo narys socialdemokratas M. Skamarakas.

Ūkininkai teikė paraiškas paramai gauti pagal kompleksinės ekologinės sistemos veiklas ariamoje žemėje.”

The post Seimo narys giriasi išmušęs ūkininkams pinigų appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva