0

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Otavoje, susitikusi su Kanados Bendruomenių Rūmų Pirmininku Gregu Fergusu (Greg Fergus), aptarė Kanados indėlį į Baltijos jūros regiono saugumą, įskaitant NATO pajėgų integravimo vienetą Lietuvoje, Aljanso priešakinių pajėgų bataliono dislokavimą Latvijoje ir apskritai planus plėsti savo pajėgas Latvijoje.

„Baltijos valstybės ir Kanada yra artimos NATO partnerės, kartu siekiančios saugesnio euroatlantinio regiono. O sprendimas atidaryti Kanados ambasadą Vilniuje sukuria naujų galimybių stiprinti mūsų valstybių santykius ir plėsti dvišalę darbotvarkę“, – po susitikimo sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Su Kanados parlamento vadovu taip pat aptarta būtinybė toliau remti Ukrainą, akcentuojant, kad šis klausimas šiuo metu turi dominuoti ir sujungti visas politines jėgas.

„Dabar kritinis metas toliau stiprinti paramą Ukrainai. Visi ženklai rodo, kad Rusija ruošiasi ilgalaikei konfrontacijai ne tik su Ukraina, bet ir su Vakarais. Susitikime kalbėjome, kad turime likti vieningi remdami Ukrainą. Šiuo metu svarbiausi prioritetai – užtikrinti karinę paramą ir Ukrainos narystę Europos Sąjungoje ir NATO“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, Baltijos šalys labai vertina ryžtingą Kanados sankcijų Rusijai politiką, kuri dera su Europos Sąjungos pozicija, visiškai palaiko iniciatyvas panaudoti įšaldytus Rusijos turtus ir laukia G7 diskusijų rezultato.

„Be to, reikia specialaus tarptautinio tribunolo agresijos nusikaltimams prieš Ukrainą tirti. Būtina patraukti atsakomybėn asmenis už karo nusikaltimus ir pažeistus pagrindinius tarptautinius principus ne tik Ukrainos, bet ir tarptautinės bendruomenės vardu. Tai vienintelis kelias, kuris atitiktų Ukrainos žmonių lūkesčius“, – įsitikinusi Seimo Pirmininkė.

Vėliau Seimo Pirmininkė dalyvaus Kanados parlamento posėdyje ir Baltijos šalių delegacijų pristatyme Rūmų nariams, susitiks su parlamentinės Šiaurės ir Baltijos šalių grupės nariais.

Rytoj, sausio 30 d., V. Čmilytė-Nielsen kartu su kitų Baltijos šalių parlamentų vadovais tęs šį darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vašingtone susitiks su Atstovų Rūmų Pirmininku Maiku Džonsonu (Mike Johnson), senatoriais, kitais svarbiais politikais, atsakingais už saugumą ir gynybą.

Pridedamos Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

The post Seimo Pirmininkė su Kanados parlamento vadovu aptarė Kanados ir Baltijos valstybių saugumo projektus appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva