0

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją: prašo atlikti skubų tyrimą, ar būta bandymų „neteisėtais būdais paveikti Krašto apsaugos ministerijos (KAM) sprendimus viešuosiuose pirkimuose“.

„Arvydas Anušauskas, komentuodamas savo pasitraukimo priežastis, viešai nurodė, kad jam „teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris Seime“.

Taigi, anot A. Anušausko, I. Šimonytės nepasitenkinimą galėjo lemti KAM įdiegta antikorupcijos valdysena bei ministro atsisakymas įtraukti kai kurias įmones į viešuosius pirkimus“, – komentuoja J. Sabatauskas.

Kreipimesi pažymima, jog „pati Ministrė Pirmininkė ir įtakingi valdantiesiems priklausantys politikai teigė, kad pokyčiai reikalingi dėl būtinybės „judėti greičiau“. Kyla pagrįstas klausimas – kas yra laikoma greitesniu judėjimu? Galbūt – didesnis greitis vykdant viešuosius pirkimus, kuriuose nori dalyvauti suinteresuotos įmonės?“

J. Sabatauskas ragina nepalikti neatsakyto klausimo, „kas tai per asmenys ir ar jie veikė (veikia) su Seimo narių pagalba.“

Parlamentaras siūlo į Seimo komisijos posėdžius šiuo klausimu pakviesti patį A. Anušauską, taip pat Seimo narius, kurie kreipėsi ar teikė siūlymus KAM viešųjų pirkimų klausimais, jei A. Anušauskas įvardytų tokius parlamentarus, taip pat KAM, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Generalinės prokuratūros, Viešųjų pirkimų tarnybos, Valstybės kontrolės, nevyriausybinių organizacijų atstovus.

 

The post Socialdemokratas reikalauja skubiai tirti, ar „neteisėtais būdais bandyta paveikti KAM sprendimus“ appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva