0

2021 08 17

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ patvirtino 2020 m. vasarį Lietuvai suteiktą „A+“ ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą.

Anot agentūros ekspertų, stabilus Lietuvos kreditingumas atspindi greito atsigavimo po pandemijos sukeltų ekonominių iššūkių lūkesčius, padėjusį einamosios sąskaitos perteklių bei atsaką į Europos Centrinio Banko vykdomą skatinamąją pinigų politiką. Lietuvos „A+“ reitingas dar kartą patvirtina, jog tarptautiniu mastu mūsų šalis yra laikoma labai patikima ir atsakinga valstybe.

Nuo paskutinės peržiūros Lietuvos ekonominės perspektyvos pagerėjo. Po labai nedidelio ekonomikos smukimo – tik -0,9 proc., 2021 m. „Standard & Poor’s“ prognozuoja, kad ekonomika šiemet augs 4,7 proc., o 2022 m. – 4,1 proc.

„Standard & Poor’s“ vertinimu, išsivysčiusių valstybių grupei priskiriamos Europos valstybės vidutiniškai turi dviem pakopomis mažesnius reitingus nei prieš 2008-2009 m. krizę, tuo tarpu Lietuva šiuo metu turi istoriškai aukščiausius kredito reitingus. Tiek iš praeitos finansų krizės, tiek iš COVID-19 pandemijos Lietuva išeina išmokusi pamokas ir ekonomiškai stipresnė nei daugelis kaimynių“, – sako finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

„Standard & Poor’s“ Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinę 2020 m. vasarį, kai ilgalaikio skolinimosi reitingas buvo pakeltas iš „A“ į „A+“.

Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą „A“ (stabili perspektyva), „Moody‘s“ – „A2“ (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – „A“ (teigiama perspektyva).

Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.

„Standard & Poor’s“ bendrovė priklauso įtakingų kredito reitingo agentūrų grupei, tokių kaip „Fitch Ratings“ ir „Moody’s Investor Service“. Kredito reitingams išreikšti jos vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos