0

2021.08.24 14:04

LRT.lt2021.08.24 14:04

Vilniaus apygardos administracinis teismas atsisakė priimti pareiškėjo Raimondo Grinevičiaus skundą, kuriame jis prašė panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos administracinį aktą, kuriuo atšauktas 2021 m. liepos 2 d. Vilniaus miesto administracijos direktorės įsakymas, kuriuo buvo suderintos Raimondo Grinevičiaus 2021 m. rugsėjo 10 d. organizuojamos eitynės ir mitingas, rašoma teismo pranešime.

Teismas, atsisakydamas priimti pareiškėjo skundą, atkreipė dėmesį, kad turi būti nustatyta, jog Vilniaus miesto savivaldybės administracija priėmė sprendimą atšaukti 2021 m. liepos 2 d. įsakymą dėl eitynių ir mitingo suderinimo. Šiuo metu tokių duomenų nėra, todėl negali būti ir ginčo viešojo administravimo srityje.

Pareiškėjo skunde teigiama, kad jis po 2021 m. rugpjūčio 10 d. mitingo žiniasklaidoje perskaitė, kad Vilniaus miesto savivaldybė atšaukė visus suderintus susirinkimus. Kadangi pareiškėjas iš savivaldybės apie 2021 m. rugsėjo 10 d. suderinto susirinkimo statuso pasikeitimą jokios informacijos negavo, rugpjūčio 13 d. kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją, prašydamas patvirtinti ar paneigti šią informaciją, tačiau iki šiol nesulaukė jokio atsakymo.

Teismas akcentavo, kad, pagal Viešojo administravimo įstatymo nuostatas, viešojo administravimo subjektas administracinį sprendimą dėl asmens prašymo ar skundo turi priimti per 20 darbo dienų nuo tokio prašymo ar skundo gavimo dienos. Taigi, šiuo metu nėra nustatyta, kad tarp šalių yra kilęs viešojo administravimo srities ginčas. Todėl, teismo nuomone, šiuo metu nėra pagrindo pradėti administracinės bylos nagrinėjimo procedūrą.

Ši nutartis per 7 dienas gali būti apskųsta Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva