0

Dalinkitės

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai mano, kad Finansų ministerijos pasiūlytas naujas visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio modelis yra geras. Taip pat ši institucija sako, kad antrajame pusmetyje infliacija mažės, nes vyriausybė esą pasirinko teisingą kelią.

„Vyriausybė eina gera kryptimi (dėl visuotinio NT pasiūlymo – BNS) ir tikimės, kad jai pavyks priimti šį svarbų įstatymą“, – antradienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė dvi savaites Lietuvoje dirbusios TVF misijos vadovas Borja Gracia (Borcha Grasija).

Pagal Finansų ministerijos balandį pasiūlytą naują gyventojų NT mokesčio modelį būtų atskirai apmokestinami visi žmogaus turimi NT objektai, o ne bendra jų verčių suma.

TVF taip pat teigia, kad infliacijos augimas turėtų liautis. „Lietuva labai gerai sureagavo į pandemijos sukeltą situaciją, o dėl karo Ukrainoje kilusi infliacija, tikėtina, turėtų stabilizuotis ir pradėti mažėti antroje metų pusėje“, – antradienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė TVF misijos vadovas Borja Gracia (Borcha Grasija).

„TVF nuomone, Vyriausybės pasirinktos šių iššūkių suvaldymo priemonės yra teisingos“, – pridūrė TVF misijos vadovas.

Pasak B. Gracios, tiek privatus, tiek viešasis sektorius Lietuvoje yra pasirengęs priimti infliacijos iššūkius.

„Lietuvos ekonomika turi pakankamai baterijų kovoti su neapibrėžtumais, kylančiais dėl aukštos infliacijos ir karo Ukrainoje sukeltų energetikos ir žaliavų kainų“, – sakė B. Gracia.

TVF misijos vadovas kovojant su infliacija ragino neperspausti didinant atlyginimus.

„Reikėtų pakankamai atsargiai žiūrėti į derybas dėl atlyginimų, kad aukšta infliacija nebūtų užstrigdyta uždarame rate“, – sakė ekspertas.

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, Vyriausybė šiuo metu nenumato papildomų priemonių infliacijai mažinti, tačiau rudenį esant poreikiui jas galėtų pasiūlyti.

„Dabartinės prielaidos yra, kad rudenį matysime infliacijos nusistovėjimą ir pradėjimą leistis žemyn. Jei matysime, kad situacija yra kitokia, tuomet rudenį galėtų būti pasiūlytos kažkokios papildomos priemonės, bet pasakyti, kaip tuomet atrodys ekonomika, šiuo metu yra šiek tiek per ankstyva“, – spaudos konferencijoje sakė G. Skaistė.

TVF ekspertai nuo gegužės 26 dienos susipažino su bendra Lietuvos makroekonomine būkle, darbo rinkos tendencijomis, padėtimi finansų sektoriuje, fiskaline politika, domėjosi situacija energetikoje bei kovos su klimato kaita politika.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas karo Ukrainoje poveikiui šalies ekonomikai ir finansams, prisitaikymui prie kylančių kainų. Tai buvo pirmas kartas nuo pandemijos pradžios, kai TVF misija atvyko į Lietuvą – pastaruosius dvejus metus jos vyko nuotoliniu būdu.

Lietuva TVF narė yra nuo 1992–ųjų. Šiuo metu TVF priklauso 190 šalių.

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva