0

Klaipėdoje tęsiasi 2020 m. prasidėjusi Baltijos prospekto mazgo rekonstrukcija. Numatoma, kad sudėtingas ir svarbus projektas bus baigtas pirmąjį 2024 m. pusmetį. Kviečiame virtualiai pasivažinėti po būsimąjį mazgą.

Baltijos prospekto ir Šilutės bei Vilniaus plentų mazgo rekonstrukcija yra strateginės reikšmės projektas ne vien klaipėdiečiams, bet ir Klaipėdos LEZ, uostui bei visai šaliai. Rekonstruojamas objektas, kurį suprojektavo UAB “Kelprojektas”, yra prie pat vieno iš pagrindinių įvažiavimų į Klaipėdos LEZ.

Klaipėdos miesto savivaldybė rugpjūčio pabaigoje informavo, kad projekto įgyvendinimas kol kas vyksta sklandžiai – baigiamos baigiamos statyti estakadų konstrukcijos, įrengiamos atraminės sienutės, darbai vyksta ir pačioje žiedinėje sankryžoje, kuri, siekiant didesnio pralaidumo, pertvarkoma į vadinamąjį turbo žiedą. Projektą finansuoja valstybė, Klaipėdos m. savivaldybė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Projektui įtakos turėjo medžiagų ir žaliavų krizė, tačiau tolesnio finansavimo klausimai yra sprendžiami.

Įgyvendinus projektą, virš žiedo bus pastatyta estakada, pati sankryža bus modernizuota, numatytos požeminės perėjos bei kita infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams.

Rugpjūtį buvo paskelbtas ir konkursas tiltui per geležinkelį rekonstruoti. Šiame projekte per 18 mėnesių bus išplatinta Vilniaus plento danga, įrengtas pandusas pėstiesiems ir dviratininkams, kuriuo bus galima daug patogiau pasiekti Klaipėdos LEZ teritoriją. Šiuos darbus taip pat tikimasi užbaigti 2024 m. Ilgainiui po plentu, palei geležinkelį, svarstoma įrengti atskirą privažiavimą automobiliams į LEZ teritoriją atvykstant iš rytų krypties.

Kviečiame susipažinti ir virtualiai pakeliauti po viso rekonstruoto mazgo trimatį modelį: https://www.youtube.com/watch?v=Edvr6C-_LIE

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Verslas