0

Vidaus reikalų ministerija visuomenei pristato galimybes, kaip piliečiai, organizacijos ar įmonės gali prisidėti prie neteisėtos migracijos krizės suvaldymo. Ministerijos tinklalapyje pateikiamos finansinės paramos, aukojimo daiktais, priemonėmis, savanoriškos veiklos alternatyvos ir informacija, kur ir kokiu pagalbos klausimu reikia kreiptis, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Aukojant galima prisidėti prie „Laisvės TV“ akcijos „Laikykitės, pasieniečiai“ bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Carito, Maltos Ordino pagalbos tarnybos ir kitų nevyriausybinių organizacijų, kurios teikia humanitarinę pagalbą, veiklos. Taip pat šioms organizacijoms reikalinga parama įvairiais daiktais, buities, higienos priemonėmis. Savanoriauti kviečiama skirstant paramą, organizuojant užimtumą ar vertėjaujant. Visa informacija, į ką kreiptis norint prisidėti, skelbiama Vidaus reikalų ministerijos tinklalapyje.

„Dėkojame visiems prisidedantiems ir siūlantiems savo pagalbą. Jau vykstantis nevyriausybinių organizacijų, verslo ir piliečių susitelkimas migracijos krizės akivaizdoje parodo, kokia mūsų valstybė yra vieninga ir stipri“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Poreikis koordinuoti informaciją apie paramos galimybes atsirado, kai piliečiai ir įmonės panoro padėti ir nežinojo, į kokią atsakingą instituciją turėtų kreiptis. Iki šiol verslo įmonės ir piliečiai yra ne kartą reikšmingai parėmę institucijas ir nevyriausybines organizacijas.

Tikimasi, kad susisteminta informacija ir aktyviau komunikuojamos pagalbos galimybės į bendradarbiavimą įtrauks daugiau verslo įmonių bei aktyvių piliečių, o nelegalios migracijos krizė bendromis pastangomis bus įveikta lengviau.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva