Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Vyriausybės komisija įvertino sinchronizacijos projektus, du iš jų bus baigti šiemet

  • 2021-10-18
  • Energetikos ministerija
  • Greitos naujienos

2021 10 18

Vyriausybėje pirmadienį įvykusiame Sinchronizacijos komisijos posėdyje buvo įvertinta Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais projektų pažanga. Du projektus ketinama pabaigti šiemet: išplečiama jungtis „LitPol Link“ ir optimizuojamas Šiaurės rytų Lietuvos tinklas. Dar 3 iš 15 sinchronizacijos projektų jau yra užbaigti.

Posėdyje buvo pristatytas Lietuvos elektros energetikos sistemos (LEES) sinchronizacijos projekto įgyvendinimo ir LEES saugumo ir patikimumo stiprinimo veiksmų ir priemonių integruotas planas, kuriuos buvo nuspręsta sistemiškai peržiūrėti, harmonizuoti ir integruoti į vieną dokumentą.

„Pandemija gali pakoreguoti kai kurių techninių darbų terminus, tačiau galutinis terminas liktų nepakitęs –  Lietuva ir toliau dės visas įmanomas pastangas, kad sinchronizacija būtų užbaiga kaip ir planuota  – iki 2025 metų pabaigos“, – sakė premjerė.

Ruošiantis naujos elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos statyboms jau padaryti visi svarbiausi Baltijos šalių sinchronizacijos projekto „Harmony Link“ parengiamieji darbai – užbaigtas teritorijų planavimas, atliktas jūros dugno tyrimas, parengta Baltijos jūros trasos studija, pasirašyta sutartis dėl jungties projekto vykdymo ir tikslinių konsultacijų, šiuo metu vyksta jungties kabelio įrengimo pirkimas.

Praėjusią savaitę energijos kaupimo įrenginių sistemos projektą įgyvendinanti „EPSO-G“ įmonių grupės bendrovė „Energy cells“ pasirašė sutartį dėl 200 megavatų (MW) galios ir 200 megavatvalandžių (MWh) talpos įrenginių sistemos projektavimo, gamybos ir įrengimo. Tai yra vienas didžiausių tokio tipo projektų Europoje, kuris bus įgyvendintas iki 2022 metų pabaigos.

Iki metų pabaigos daugelį sinchronizacijos projektų įgyvendinanti „Litgrid“ užbaigs „LitPol Link“ plėtros projektą – tam liko išbandyti paskutinį iš trijų naujų 600 MVA galios autotransformatorių. Jie reikalingi, kad po sinchronizacijos 2025 m. „LitPol Link“ jungtis galėtų veikti visu galingumu ir sinchroniniu režimu su Lenkijos tinklais. Šalia Alytaus esanti elektros infrastruktūra – kertinė visam sinchronizacijos projektui, kadangi būtent per „LitPol Link“ jungtį bus sinchronizuojamas Baltijos šalių ir žemyninės Europos elektros tinklų dažnis.

Šiemet „Litgrid“ taip pat užbaigs dar vieną iš penkiolikos sinchronizacijos projektų – optimizuos Šiaurės Rytų Lietuvos tinklus ir parengs juos darbui sinchroniniu režimu su kontinentinės Europos tinklais. Šio projekto svarbiausi tikslai buvo atnaujinti Utenos ir Ignalinos perdavimo tinklo mazgą ir perkelti valdomą šuntinį reaktorių iš Ignalinos į Elektrėnus. Šiuo metu projekte užbaigiami paskutiniai likę smulkūs darbai. 

Sinchronizacija yra pripažinta prioritetiniu Europos Komisijos (EK) energetikos projektu. Ji svarbi kuriant bendrą Europos elektros rinką, užtikrinant saugų elektros perdavimą ir energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos (IPS/UPS) sistemų. Projektas taip pat turės įtakos glaudesniam ekonominiam Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimui Europos energetikoje.

Vyriausybės Sinchronizacijos komisija buvo įkurta 2021 metais. Ministrės Pirmininkės vadovaujama komisija koordinuoja Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais projekto įgyvendinimą. 

Panašūs straipsniai:

Europarlamentaras teigia vykdantis rinkiminius pažadus

2025-05-31

Uostamiestyje – vandenilio aikštelės statyba

2025-05-31

Seimo kanceliarija pramogaus Skuodo šventėje

2025-05-31

Vaikų gynimo dieną dovanokite laiką kartu

2025-05-31

Astrologinė prognozė gegužės 31-ai

2025-05-31

Klaipėdos „Akropolyje“ atidaroma paroda „Baltijos žinutė“

2025-05-30

Nustebs net grilio karalius tėtis – vištienos blauzdelių „ledinukai“

2025-05-30

Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos valstybinė kolegija vienijasi

2025-05-30

Astrologinė prognozė gegužės 30-ai

2025-05-30

Klaipėdoje nuteista sukčių gauja

2025-05-29

Kretingos rajone „krauju“ srūva Žibos upelis?

2025-05-29

Astrologinė prognozė gegužės 29-ai

2025-05-29

Klaipėdos universiteto futbolo komanda – šalies čempionė

2025-05-28

Vilkinant pensijų reformą atstovaujama ne žmonių interesams

2025-05-28

Mirė Tauragėje per sprogimą name sužalota moteris

2025-05-28

Prezidentas pasveikino Azerbaidžaną Respublikos įkūrimo metinių proga

2025-05-28
Horoskopas

Astrologinė prognozė gegužės 28-ai

2025-05-28

Europos Komisija kovos su kiniškomis padangomis

2025-05-27

Krokų lankos ežeras bus įžuvinamas unguriais

2025-05-27

Ūkininko patirtis – dirvožemio tyrimai būtini

2025-05-27

Prezidentas atėmė apdovanojimą iš E. Vaitkaus

2025-05-27

Klaipėdietis kaltinamas sukčiavimu, turto prievartavimu ir grasinimais nužudyti

2025-05-27
Horoskopas

Astrologinė prognozė gegužės 27

2025-05-27

Somalio atsibastėlius gabenusį veikėją teis Šiauliuose

2025-05-26

Metas sėti veją: kokias sėklas rinktis?

2025-05-25
Horoskopas

Astrologinė prognozė gegužės 26-ai

2025-05-25

Klaipėdos piliavietėje suplevėsavo Olimpinės dienos vėliava

2025-05-25

Čagoso salas Didžioji Britanija perduoda Mauricijui

2025-05-24

D. Nausėdienė apdovanojo Lietuvos mažųjų žaidynių festivalio dalyvius

2025-05-24

Gražulis teigia, kad niekas nepasikeitė nuo sovietmečio

2025-05-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt