0

2022 gruodžio 7 d. Klaipėdoje vyks jūrinės energetikos verslo ir politikos forumas „Pokyčių vėjas“. Renginyje susitiksiantys valstybės institucijų, savivaldos, mokslo, uosto ir pramonės atstovai diskutuos apie jūrinės vėjo energetikos plėtros atveriamas galimybes ir tai, kaip jos paveiks Klaipėdos regiono ekonomiką, inovacijų plėtrą, industrijai reikalingų talentų situaciją ir kitus aspektus.

Forumas vyks Klaipėdos universiteto Aula Magna salėje („Studlendas“, H.Manto g. 90, Klaipėda) 09:00-15:00 val.

Išsami renginio programa bus paskelbta artimiausiu metu

Regiono pramonei ir verslams įsitraukiant į su jūrine vėjo energetika susijusias vertės grandines, naudą gautų visi. Verslas įsitrauktų į minėtus projektus tiesiogiai ar atlikdamas subrangovų funkcijas – planuojama vėjo jėgainių jūroje statyba, kuriai žalią šviesą Lietuva duos po kitąmet įvyksiančio konkurso, galimai sukurs apie 1 400 tiesioginių ir šalutinių darbo vietų. Išaugęs aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikis svariai prisidės prie jų atlygio augimo – savo ruožtu tai teigiamai paveiks ir viso regiono ekonomiką.

Lietuvos atveju,  pirmojo jūrinių vėjo jėgainių parko statybos reiškia apie  1 mlrd. eurų investicijų ir mažiausiai 1 300 naujų darbo vietų. Iš viso Lietuvos pajūryje galėtų būti išvystyti bent 4 jūrinio vėjo elektrinių parkai. Kitų parkų galia ir įrengimo terminai priklausys nuo ateityje atliktų tyrimų ir užbaigus infrastruktūros bei kitus parengiamuosius darbus.

Būtina išankstinė dalyvių registracija: https://bit.ly/3gRHFGD

Forumą organizuoja Lietuvos jūrinis klasteris, Asociacija „Klaipėdos regionas“, Klaipėdos universitetas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Naujienos