0

Darbo paieška kelia stresą? Gerovės konsultantas pasiruošęs padėti

Darbo paieška daugumai atrodo nesudėtingas procesas – pateiki gyvenimo aprašymą, sudalyvauji darbo pokalbyje ir darbas tavo. Tačiau kai kuriems tai yra ypač sudėtinga, sukelia daug nerimo, streso ir net sutrikdo miegą. Noro bandyti esama, tačiau motyvacijos ir ryžto vis pritrūksta, jaučiama savivertės stoka. Dažnai nerandame darbo ir dėl įsitikinimų ar negatyvių minčių, tokių kaip: „aš nieko nemoku“, „aš esu nieko vertas“, „aš nesugebėsiu“. Šios ir panašios mintys dažniausiai sukelia neigiamas emocijas – liūdesį, nusivylimą, pyktį, o jas lydi atitinkami veiksmai (neveikimas): mažesnis darbo paieškos bandymų skaičius, atsakomybės už savo veiksmus neprisiėmimas, pokyčių vengimas. Paprasčiau sakant, susitaikoma, plaukiama pasroviui ir net gali pasireikšti depresijos simptomai.

Suvokdami, jog mintys siejasi su veiksmais, ir norėdami gauti kitokį rezultatą (neplaukti pasroviui), turime koreguoti savo mąstymą. Tik atsakingai dėdami sąmoningas pastangas savo gyvenime galime sulaukti kitokių rezultatų.

Sąmoningų sprendimų priėmimo kelionėje gali žmogų lydėti gerovės konsultantas, padedantis suprasti nerimą, stresą, taip pat sudėlioti žingsnelius darbo paieškoje, padėti rasti motyvacijos šaltinių, padidinti savivertę.

Gerovės konsultantų klientai – suaugę asmenys nuo 18 metų, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai. Konsultuojame gyvai Gargžduose – Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Klaipėdos g. 11, Priekulėje – Klaipėdos g. 4-2, naujai sutvarkytose jaukiose patalpose.

Konsultacijos yra nemokamos, anonimiškos ir lengvai prieinamos – norint jas gauti nereikia šeimos gydytojo siuntimo.

Būtina tik iš anksto užsiregistruoti: geroves.konsultantas@visuomenessveikata.lt  arba tel. +370 6 594 6603.

Paslaugos teikiamos įgyvendinant finansuojamą 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ projektą „Klaipėdos rajono savivaldybės psichikos sveikatos paslaugų prieinamumo užtikrinimas“ (LT03-1-SAM-K03-007).

Informaciją parengė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gerovės konsultantė Greta Račkauskaitė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata