0

Stresas – tai psichologinis, emocinis, fizinis ar situacinis iššūkis, reikalaujantis papildomų tvarkymosi resursų. Stresas – tai iššūkis, kuris, pritrūkus jo įveikos galimybių, gali peraugti į krizę, o įvykus psichologiniams pažeidimams gali tapti trauma.

Stresas skirstomas į pozityvųjį ir negatyvųjį. Pozityvusis stresas yra trumpalaikis, motyvuoja spręsti problemas, didina produktyvumą, pagerina veiksmų atlikimą, yra naudingas organizmui, padeda palaikyti gerą fizinę ir psichinę formą, aštrina protą ir padeda tikslingai nukreipti energiją. Negatyvusis stresas yra žalingas, ypač tada, kai trunka ilgai, išeikvoja energijos resursus, gali sukelti depresiją, slopina imuninę sistemą. Bėgant laikui stresas kaupiasi ir stiprėja, keičia gyvenimo kokybę ir gyvenimo rezultatus.

Susidoroti su negatyviuoju stresu, išmokti streso valdymo būdų ir didinti atsparumą stresui gali padėti gerovės konsultantas, kuris taiko kognityvinę elgesio terapiją.

Gerovės konsultanto paslaugos yra nemokamos, anonimiškos, konfidencialios ir lengvai prieinamos. Jums tereikia užsiregistruoti el. paštu geroves.konsultantas@visuomenessveikata.lt arba tel. +370 659 46603.

Paslaugos teikiamos įgyvendinant finansuojamą 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ projektą „Klaipėdos rajono savivaldybės psichikos sveikatos paslaugų prieinamumo užtikrinimas“ (LT03-1-SAM-K03-007).

Informaciją parengė

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gerovės konsultantė Greta Račkauskaitė

The post Gerovės konsultantų Klaipėdos rajone teikiamos paslaugos appeared first on Visuomenės sveikatos biuras.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata