0

Kaip nepasiduoti neigiamoms emocijoms šiuo sunkiu periodu

Taip, tiesa, kad šiomis dienomis dauguma mūsų patiriame platų jausmų spektrą, prie kurio nesame pratę ir, galbūt, net ne visus išgyvenamus jausmus atpažįstame… Pykti, liūdėti, nerimauti, jausti baimę ar įtampą grėsmės akivaizdoje yra visiškai normalu. Tačiau labai svarbu baimei nepasiduoti ir nekurstyti jos papildomai.

Faktas, kad apėmus stresui, sumažėja gebėjimas objektyviai mąstyti, tampame jautresni ir nemažai dalykų linkstame išdidinti. Gali atrodyti, kad ateities projekcijos gali prisidėti prie mūsų nusiraminimo, tačiau kitą vertus – jos kursto nerimą, stiprina baimės jausmą. Ypač tokie nuolatiniai svarstymai be atsakymo suradimo, kaip: „Kas būtų, jeigu būtų?“; „O kas, jei?“; „O jei rytoj?“… Svarbu atpažinti ir stabdyti visus panašaus pobūdžio pasvarstymus ir sąmoningai grąžinti save į „Čia ir dabar“, įgalinti save paprastais, kasdieniais, gerai pažįstamais dalykais, veiklomis, užduotimis.

Štai keli patarimai kuriuos taikant galime padėti sau mažinti nerimą, sugrįžti į „Čia ir dabar“:

  • Bazinių poreikių tenkinimas (kokybiškas miegas, pilnavertis maistas, fizinis judėjimas, veikla, būvimas gryname ore);
  • Informacijos kiekio ribojimas bei atidus informacijos šaltinių atsirinkimas;
  • Kasdienės įprastos rutinos išlaikymas;
  • Bendravimas su šeima, artimaisiais, draugais;
  • Dažnesnis savęs ir artimųjų apkabinimas;
  • Jeigu norisi, leisti sau paverkti;
  • Įvairūs emocijų išveikimo būdai: poilsis nuo žinių srauto, skaitymas, rašymas, filmų žiūrėjimas, kamuolio paspardymas, bokso kriaušės padaužymas, sportas, vaikščiojimas, bėgiojimas, maisto gamyba, maisto gamybos ar vaizdo įrašų su gyvūnais žiūrėjimas, meditacija, relaksacija, kvėpavimo pratimai, spintos tvarkymas, telefono ar kompiuterio saugojamų failų tvarkymas ir kt.

Nuoširdžiai kviečiame Jus nesirinkti likti vienam (-ai) su savo skausmu, nerimu, baimėmis ir kreiptis į specialistus psichologinėms konsultacijoms, kurie pasirengę padėti:

Taip pat kviečiame Jus registruotis į naujai renkamą streso valdymo praktinių užsiėmimų ciklą nuotoliniu būdu, kuris vyks nuo kovo 14 d. iki balandžio 8 d. kasdien 17.00 – 18.00 val.

REGISTRACIJA, nurodant savo Vardą, Pavardę, el. paštą ir tel. nr.:

Telefonu: 8 659 74907
El. paštu: goda.almanaite@visuomenessveikata.lt

Psichologė Goda Almanaitė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata