0

Nesvarbu, ar planuojate savaitgalio, ar ilgesnį turistinį žygį – svarbu jam pasiruošti išties tinkamai. Tam itin specifinių daiktų nereikia, tačiau jie turi būti tinkamai sudėlioti bei jų kiekis neturi viršyti normos. Taip pat turite būti pasiruošę visokiems orams, o jūsų turimi daiktai turi apsaugoti tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio.

O ką gi reikėtų apsirengti?

Turistiniai žygiai turi privalumą, kad jiems nereikia kažkokių įspūdingų aprangų. Labai svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus, kad viso nuotykiu metu nereikėtų nervintis dėl peršlampamų batų ar nutrintų kojų. Kaip jau turėjote suprasti, batai yra svarbiausia turistinio žygio aprangos dalis. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad jie netrintų kojų – geriausia, kad būtų pranešioti. Einant ilgesnius atstumas (ypač tada, jeigu keliai veda per miškingas ir akmeningas vietoves) rekomenduojama rinktis batus su storesniu padu. Žygio batai yra vadinami „trekingais”, todėl vertėtų į tokius ir pasižvalgyti. Taip pat svarbu, kad jie būtų neperšlampami ir atsparūs drėgmei. Renkantis kojinės, geriausia, kad jos būtų pasiūtos iš natūralių siūlų, nes tokios apsaugos jus nuo nutrinimų bei nuo kojos perkaitimo ar peršalimo. Rekomenduojama dėvėti dvejas kojines – vienas plonesnes, o kitas storesnes.

Kelnės turi būti pagamintos iš poliesterio (arba darbinės). Tokio tipo rūbas greitai džiūsta ir yra tvirtos. Reikėtų vengti įvairių kišenių ar dar kitokių detalių, nes jos tik prideda papildomo svorio ir suteikia galimybę užsikabinti medžių šakoms. Labiausiai netinkama kelnių medžiaga yra nailonas, nes jis itin sugeria drėgmę ir bijo ugnies (todėl užkūrus laužą, galite nukentėti). Taip pat kelnės turi būti neperšlampamos.

Rekomenduojama, kad megztinis būtų pagamintas iš polarteko (ar iš jai panašių medžiagų), o tai reiškia, kad jie turi būti šilti, lengvi ir greitai džiūstantys. Geriau nesirinkti megztų megztinių, nes jie lėtai džiūsta bei kabinasi už visokiausių medžių šakų.

Žygio striukė turėtų būti tokia, kuri apsaugotų jus nuo vėjo ir lietaus. Žinoma, ji turi būti neperšlampama, bet ir tokia, kad neverstų jūsų prakaituoti. Šiltesnę striukę galite turėti tada, kai sustosite pailsėti, bet tai prideda papildomo svorio, todėl geriausia iš karto įsigyti daugiafunkcinę striukę. Tiesa, nepamirškite kepurės, o ypač tada kai yra kaitri saulė (jeigu šaltas oras, tuomet reikia rinktis kepurę, kuri apsaugo ausis nuo šalčio).

Kaip turi atrodyti turistinė kuprinė?

Savaitgalio turistiniam žygiui puikiai tinka 30 – 60 litrų talpos kuprinė. Jeigu pasirinkote žygį ne pėsčiomis, o su dviračiu, tuomet reikėtų, kad dviratis gale turėtų specialiai tvirtinama kuprinę, kad nereikėtų daiktų temptis ant pečių.

Kuprinių kišenių kiekis priklauso nuo jūsų, tačiau rekomenduojama, kad jų ar kitų stiliaus elementų būtų mažiau, nes jie tik sudarys galimybę kabintis medžių šakoms. Ypač praverčia kuprinėje esantys šoniniai dirželiai, kurie prilaiko turistinį kilimėlį. Taip pat rekomenduojama rinktis tokią kuprinę, kuri būtų atspari drėgmei.

Ką reikėtų dėtis į kuprinę?

Svarbiausias elementas, kuris turi būti jūsų kuprinės dugne – miegmaišis. Šis turi būti lengvas ir neužimti daug vietos. Svarbus yra ir kilimėlis, kurį galima pasitiesti po savimi (šis skirtas, kad jūs neperšaltumėte). Žinoma, jie turi būti kuo storesni ir nepraleisti drėgmės. Reikalingas ir specialus dubenėlis bei puodelis iš kurių valgysite (geriausia įsigyti turistinius, nes jie užima mažai vietos). Nepamirškite ir vaistinėlės, kurioje būtų sudėtos pirmosios pagalbos priemonės. Palapinė irgi yra vienas iš turistinių žygių elementų, tik atsiminkite, kad ji turi būti lengva ir itin lengvai sudedama.

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Naujienos