0
Klaipėdos oro kokybės tyrimo (OKT) stotelių duomenys rodo, kad liepos mėnesį mažiausias kietųjų dalelių kiekis ore fiksuotas prie Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos KLASCO. Jau kurį laiką Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įrengta oro monitoringo stotelė prie uosto krovos bendrovės fiksuoja ženkliai švaresnį orą, nei kitose miesto vietose esančios OKT stotelės.
Praėjusį mėnesį žemiausias kietųjų dalelių kiekis ore fiksuotas liepos 11 d. prie KLASCO esančioje OKT stotelėje – 4,10 mg/m3. Tai 12 kartų mažiau už leidžiamą ribinę vidutinę paros normą, kuri siekia 50 mg/m3.
Kitos dvi Aplinkos apsaugos agentūros OKT stotelės įrengtos miesto teritorijoje – Bangų gatvėje ir Šilutės plente. Pastarojoje buvo fiksuota didžiausia kietųjų dalelių koncentracija ore – kai kuriomis dienomis beveik siekė maksimalią 50 mg/m3 ribinę paros normą.
Dėl itin sauso oro ir Lietuvą alinusių karščių, KLASCO liepos mėnesį aktyviai taikė papildomas aplinkosaugines priemones dulkėtumo mažinimui ir tai davė matomus rezultatus. Pagal atnaujintą ir išplėstą aplinkosaugos priemonių  planą, KLASCO nuolat naudoja vandens rūko patrankas bei kitas priemones, kad tiek bendrovės teritorijoje, tiek ir už ribų būtų kuo švaresnė aplinka. Kietųjų dalelių sklidimą ore taip pat sulaiko įrengti mobilūs dulkių sulaikymo tinkliniai ekranai bei birių krovinių uždengimui naudojama ekologiška medžiaga.
Primename, kad Klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai gali stebėti oro kokybės tyrimo stotelių fiksuojamus rodmenis realiu laiku:
–         KVJUD teritorijoje oro kokybės monitoringą galite stebėti
čia
–         Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės monitoringą Šilutės pl. OKT ir Centro (Bangų g.) OKT galite stebėti
čia
Klaipėdos mieste esančių OKT stotelių liepos mėnesio grafiniai duomenys pateikiami žemiau esančioje lentelėje:

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Miestas