0

Klaipėdos rajono gyventojai stiprino psichinę sveikatą Tylos stovykloje

2022 m. birželio 27-29 d. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras inicijavo pirmają „Tylos stovyklą“, kurios tikslas gerinti Klaipėdos rajono gyventojų psichologinę savijautą, emocinę būseną ir didinti sveikatos raštingumą. Stovykla skirta dalyviams nuo 18 metų ir yra kompensuojama iš Klaipėdos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro lėšų. Dalyviams buvo suteikiama nemokama nakvynė bei maitinimas. Visos suplanuotos programoje veiklos vyko nemokamai.

Pirmąją dieną dalyviai nuo 17.00 val. rinkosi į nuostabiame gamtos kampelyje, Lapiuose, įsikūrusią sodybą „Prie šaltinio“. Nuo atidarymo, kuriame „Tylos stovyklos“ programą, eigą bei visus niuansus pristačius Visuomenės sveikatos biuro psichologėms ir stovyklos vadovei Simonai Stonkienei, įsivyravo TYLA, kuri tęsėsi iki stovyklos pabaigos. Dalyviai paliko organizatoriams savo telefonus, laikrodžius ir pradėjo savo kelionę, kuri skirta labiau pažinti save, atrasti vidinę ramybę, stiprinti savo psichologinę sveikatą, augti visapusiškai kaip asmenybei ir stiprėti dvasiškai.

Antrąją stovyklos dieną dalyviai tęsė tylą bei dalyvavo organizatorių parengtose veiklose: praktikavo buvimą čia ir dabar, mokinosi streso valdymo, emocijų paleidimo, atsipalaidavimo technikų, tyloje vėsinosi prie Lapių užtvankos. Veiklas vedė Biuro psichologės Goda Almanaitė, Lijana Petreikienė, Simona Zrumaitė, Paulita Gulbinaitė ir kviestiniai lektoriai. Kiekvieną stovyklos dieną buvo skirta valanda, kai kiekvienas, kuris nori, gali užduoti kylančius klausimus, pasidalinti savo emocijomis ir lektorių pagalba suvaldyti kylančius jausmus. Stovyklos metu dalyviams buvo sudarytos sąlygos rūpintis ne tik psichine sveikata, bet ir fizine – vyko mankštos, šokio – judesio terapija, maistas tiekiamas pagal Biuro mitybos specialistų sudarytą valgiaraštį, kurio tikslas sveika ir subalansuota mityba. Pietų metu dalyviai taikė sąmoningą valgymą, kurį po truputį jaukinosi visos stovyklos metu, o savo potyrius žymėjosi pilnaprotaujančio valgymo dienoraštyje.

Išgyvenę galingą griaustinį, paskutinę ,,Tylos stovyklos’’ dieną dalyviai pradėjo su jogos užsiėmimais, susipažindami su įvairiomis asanomis, kurias demonstravo lektorius Justinas Dabašinskas, savo patyrimo kelionę tęsė pasinerdami į lektoriaus Lino Švirino skleidžiamus gongų garsus. Kiekviena stovyklos dalyvė turėjo galimybę patirti kaip ją veikia specialaus dubens garso vibracijos. Šokio judesio terapijos lektorė Karina Sana supažindino su 4 stichijomis  – ugnimi, oru, žeme ir vandeniu. Šias stichijas dalyviai išreiškė per šokio judesius.

Dalijamės dalyvių atsiliepimais, kurie daug pasako apie pačios stovyklos prasmę ir esmę.

Lina kalbėjo eilėmis:

„Man patiko tylėti,

Nebenoriu kalbėti.

Tyloje atrasti save,

Pasinerti į savo gelmes.

Sudėlioti savo jausmus

Tyla – potyris nuostabus.“

Savo įspūdžiais dalinosi dalyvė Inga: „Koks įdomus ir naujas jausmas (taip jausmas!), kai imi suprasti, ką kitas žmogus Tau nori pasakyti be žodžių, tylėdamas, net nekontaktuojant akimis.“

„Kai pats atvažiuoji pasišiausęs kaip ežiukas, skubantis, chaosas galvoje, žmonės ima erzinti, labai nekantravau kada jau paskelbs tą tylą, bet kai pats nurimsti, visi šypsosi, tada žmones tyloje tampa artimi, nebelieka pasipriešinimo, įvyksta natūralus priėmimas ir atsipalaidavimas, visi pasidaro artimi kaip draugai, o tada jau taip norisi greičiau kalbėtis“  – savo įspūdžiais dalijosi dalyvė Renata.

Tylą reikia prisijaukinti, tad vieniems dalyviams išbūti visą laiką tyloje sekėsi lengviau, kitiems sunkiau. Sudėtingiau tylėti buvo tiems, kas atvažiavo kartu su mama ar drauge, su kuriomis taip norėjosi dalintis emocijmis. Esame įsitikinę, kad neįkainojama patirtis atmintyje išliks dar ilgai. 3 dienas trukusią stovyklą uždarėme su kakavos ceremonija, kuri buvo džiugi ir tuo pačiu jautri, juk atsisveikinti niekada nebūna lengva. Jos metu dalijomės patyrimais bei emocijomis.

Taigi  grįžtame į savo triukšmą, bet linkime visiems dalyviams jį girdėti jau šiek tiek kitaip.

Šią vasarą organizuosime dar 2 „Tylos stovyklas“

Viena stovykla vyks 2022 m. rugpjūčio 2-4 d., o kita rugpjūčio 8-10 d. Registracijos forma čia ->

Vietų skaičius ribotas – prioritetas teikiamas Klaipėdos rajono gyventojams.

Registracija vyksta iki liepos 15 d. Užpildžius visas vietas, registracija bus sustabdoma anksčiau. Stovykla nemokama.

Informaciją teikia Stovyklos organizatorių komanda

VšĮ Kūrybinių ir socialinių iniciatyvų centras (kontaktai – Simona Stonkienė – 8 630 18486)

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata