0
Šiandien, rugsėjo 10 d., lituanistinių mokyklų mokytojai iš viso pasaulio renkasi į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus lietuvių namų organizuojamus mokymus, kaip dirbti su Lituanistinio švietimo integruotos programos interaktyviomis mokymo priemonėmis.
Nuo šio rugsėjo mokyti pagal šią programą pačius mažiausius (2-7 metų) užsienio lietuviukus imasi apie 160 mokytojų iš 102 lituanistinių mokyklų, įsikūrusių Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Australijos, Azijos kraštuose.
Mokymai truks 5 dienas rugsėjo ir spalio mėn. Lituanistinių mokyklų mokytojai tiesiogiai iš mokymo priemonių rengėjų išgirs Lituanistinio švietimo programos apžvalgą, jiems bus pristatytos „Moodle“ platformos galimybės. Taip pat jie bus supažindinti su parengtų interaktyvių pamokų struktūra, metodinės medžiagos taikymo galimybėmis. Numatoma daug praktinių užsiėmimų tikslinėse grupėse analizuojant praktinius pamokų planų pavyzdžius, kalbos mokymosi metodus, logopedinio darbo specifiką, patyrimines pamokas, temų, gramatikos eiliškumo svarbą mokant užsienyje gyvenančius lietuvius. Daug dėmesio bus skiriama lituanistinių mokyklų mokytojų patirties pasidalijimo veikloms. Lektoriai rengs ir tiesiogines (on-line) konsultacijas.
Interaktyvios nuotolinio mokymo priemonės buvo sukurtos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis, bendradarbiaujant su Vilniaus lietuvių namais, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, kraštų švietimo tarybų pirmininkais bei lituanistinio švietimo mokytojais. Priemonės skirtos dirbti pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintą Lituanistinio švietimo integruotą programą, apimančią lietuvių kalbos ir Lietuvos istorijos, geografijos, pilietinio ugdymo turinį įvairioms amžiaus grupėms ir skirtingiems lietuvių kalbos mokėjimo lygiams.

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos