0

Visa Kuršių nerija yra vienas iš labiausiai saugomų ir puoselėjamų Lietuvos kraštų, kasmet sudominančių ir pritraukiančių tūkstančius žmonių. Ir kiekvienas iš jų Nidą vertina dėl skirtingų dalykų. Tyrinėtojai ir kultūros mylėtojai neabejingi šiam kraštui, nes Kuršių nerija, o ypač Nida – didžiausia Lietuvoje esanti kultūrinio paveldo ašis, jungianti kelių šalių (Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos) istoriją. Vietiniai gyventojai didžiuojasi, kad Nida išsiskiria nuostabiu UNESCO saugomu kraštovaizdžiu, išskirtine kultūra ir toliau sparčiai populiarėjančiu kurorto statusu ne tik tarp Lietuvos gyventojų, bet ir tarp užsieniečių. Turistai ir poilsiautojai vienareikšmiškai sutinka, kad poilsis Nidoje – tai atgaiva kūnui ir sielai, turiningai ir kokybiškai praleistas laikas, neužmirštama pažintis su unikalumu alsuojančiu kraštu, kuris kiekvieną sezoną pasitinka vis kitoks. O jūs, ar žinote, kodėl poilsis Nidoje vertas didžiausio dėmesio? Pateikiame pagrindinius faktus apie Nidą – tai abejingų nepaliksianti patirtis.

https://www.nidos-gaiva.lt/poilsis-nidoje/

#1 Nida – unikalios geologinės sandaros ir kilmės kraštas

Vaikštant po Nidą nesunku pastebėti, kad ją sudaro beveik vien smėlis, kuris, neturėdamas jokios augalinės dangos, lengvai virsta vėjo nešiojamo smėlio kopomis. Tuo ir unikali Nida, kad joje, kaip niekur kitur, galima gerėtis per šimtmečius susiformavusiais peizažais. Ramybe dvelkianti gamta – tai gero poilsio Nidoje atributas.

#2 Nida – dinamiško kraštovaizdžio miestelis

Nidos kraštovaizdis nuolat kinta ir šiandien jis nėra toks, koks buvo prieš kelis dešimtmečius. Jis netgi nėra toks pat, koks buvo prieš kelerius metus. Būtent dėl to Nida labai mylima fotografų, dailininkų ir visų menininkų, ieškančių unikalių kadrų ir įkvėpimo savo darbams. Tiesa, kraštovaizdžiu pasigėrėti mėgsta ir poilsiautojai, įamžinantys išskirtinius Nidos vaizdus. Poilsis Nidoje neįsivaizduojamas be fotografijų. Jų galima pasidaryti prie balto, saulės nutvieksto smėlio ir banguojančios Baltijos jūros, prie Parnidžio kopos, prie šimtmečius skaičiuojančių miško takelių ar bet kur, kur geis poilsiautojo širdis.

#3 Nida – archeologinių radinių zona

XIX amžiuje Nidoje buvo rasta daug archeologinių radinių ir senovės gyvenvietėse buvusių daiktų – kai kuriuos iš jų galima pamatyti Nidos žvejo etnografinėje sodyboje. Kaip gyveno tuomečiai žmonės, kas buvo būdinga nidiškiams, kokiomis veiklomis jie užsiimdavo ir kaip atrodė jų kasdienybė – visa tai atskleidžiama ir šiomis dienomis.

#4 Nida – unikalios kultūros oazė

Nida – žvejų kaimelis, tačiau ne tik dėl to ją verta aplankyti ir gerėtis. Nidoje nuo senų laikų lankytis mėgdavo kultūros atstovai. Pavyzdžiui, vasarnamį turėjo žymus vokiečių rašytojas Tomas Manas, kuris atvykęs į Nidą kurdavo šedevrus. Taip pat Nidoje – dabartinėje dailininkų kolonijoje – mėgdavo lankytis tokios asmenybės kaip poetas Heinrichas Krügeris, tapytojas Hansas Beppo-Borschke, ekspresionistas Maxas Pechsteinas ir kt. Nida XX amžiuje ne veltui buvo vadinta ir „tapytojų rojumi“, ir „stebuklų žeme“.

Galiausiai, net ir tiesiog vaikščiojant Nidos gatvelėmis galima pajausti unikalios atmosferos dvelksmą – mėlynai raudoni žvejų nameliai iki šiol mena šio krašto išskirtinumą.

#5 Nida – kasdienybę praturtinti įvairiais renginiais siūlantis kurortas

Kad Nida taptų patraukliu ir visapusiškas pramogas siūlančiu kurortu, čia kasmet organizuojami įvairūs renginiai: muzikos festivaliai, koncertai, poezijos vakarai, simpoziumai, diskusijų vakarai ir t. t . Ar esate juose apsilankę?

#6 Nuoma Nidoje – geriausio poilsio garantas

Nors Nida yra nedidelis miestelis, tačiau nuoma Nidoje kasmet tampa vis patrauklesnė ir komfortiškesnė poilsiautojams. „Nidos gaiva“ poilsio namų įkūrėjas Ričardas Petrikauskas sako, kad geros atostogos neįsivaizduojamos be gero apgyvendinimo. „Nuomos Nidoje sąlygos buvo nuolat gerinamos, atsižvelgiama į keliautojų ir svečių poreikius, įvertinamas komforto siekis – šitaip atsirado svečių itin pamėgti ir gerai vertinami „Nidos gaiva“ kambariai ir apartamentai. Mes esame pasirengę priimti ir pavienius asmenis, ir poras, ir šeimas. Galime pasiūlyti ir nakvynę, ir pramogų, pavyzdžiui, dviračių. Galime patarti, ką verta aplankyti Nidoje ir papasakoti, kuo ji ypatinga.“, – savo pasiūlymą keliautojams pateikė R. Petrikauskas.

Susisiekti ir pasirinkti pageidaujamą kambario variantą galima telefonu (8-633) 12222, el. paštu nidos@gaiva.lt arba atlikus rezervaciją internetu – https://www.nidos-gaiva.lt/rezervacija-internetu/.

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Naujienos