0

2021 08 26

Pradedami rekonstruoti Vilniaus kongresų rūmai, šio svarbaus sprendimo laukę maždaug du dešimtmečius. Įgyvendinant pirmąjį rekonstrukcijos etapą per artimiausius dvejus metus pastate ketinama iš esmės išplėsti ir padidinti koncertų salę bei pagerinti jos akustiką. Antruoju rekonstrukcijos etapu planuojama apšiltinti pastato fasadą, stogą ir atnaujinti inžinerines sistemas.

Pradėti statyti 1984 m. kaip sovietų politiniam švietimui skirta konferencijų salė, Vilniaus kongresų rūmai Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui buvo perduoti dar 1999 m. ir nuo to laiko nė karto nebuvo remontuojami.

„Lietuvos kultūriniame gyvenime Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo įkūrėjas maestro Gintaras Rinkevičius jau kelis dešimtmečius brėžia ypač ryškią liniją, visa tą laiką išlaikydami itin aukštai iškeltą kokybės kartelę. Ligšiolinė orkestro buveinė neatitiko nei orkestro, nei jo publikos poreikių bei lūkesčių. Po rekonstrukcijos į Vilniaus kongresų rūmus grįžę muzikai įvertins kur kas komfortiškesnes darbo sąlygas, o publika galės džiaugtis dar viena šiuolaikiška kultūrine erdve“, – teigia kultūros ministras Simonas Kairys.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas teigė, kad iki šiol Vilnius yra viena iš nedaugelio Europos sostinių, neturinčių simfoninei muzikai pritaikytos koncertų salės. „Tikimės, kad pabaigus Vilniaus kongresų rūmų rekonstrukciją ši salė taps viena patraukliausių Lietuvos kultūros erdvių su tarptautinius standartus atitinkančia akustika ir infrastruktūra“, – sako Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas S. Pancekauskas.

Kol tęsis pastato rekonstrukcija, čia reziduojantis Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kuriam laikui persikels į Vidaus reikalų ministerijos Kultūros ir sporto rūmus. Orkestro ir jo svečių koncertai bus organizuojami Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Valdovų rūmuose ir kitose kultūrinėse erdvėse visoje šalyje.

Pirmo etapo rekonstrukcijos darbams numatoma skirti 11,764 mln. eurų Europos Sąjungos paramos. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro skelbtą konkursą šiems darbams atlikti laimėjo UAB „Eltalis“. Baigti pirmo etapo Vilniaus kongresų rūmų modernizavimo darbus planuojama iki 2023 m. rugpjūčio vidurio.

Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos